Extreme Enduro, Zawody

UBC Charlotta Enduro Extreme

15 kwi , 2015  

Coraz więcej profesjonalnych imprez odbywa się w polsce! Tym razem zapraszamy na UBC Charlotta Enduro Extreme, zawody, które odbeda się 12 czerwca w Strzelinku niedaleko Słupska. Poniżej kilka słów od organizatorów, a sama impreza zapowiada się niezwykle ciekawie!

“UBC Charlotta Enduro Extreme (12 czerwiec) startować tu będą zawodnicy z 10 państw nadbałtyckich oraz najszybsi zawodnicy z Polski, będzie to największe wydarzenie sportowe na ziemi Słupskiej.

Zawody nasze są wyłącznie dla motocykli (nie ma możliwości startować ATV). Trasa w 90 procentach przebiega drogami leśnymi w pozostałym procencie po torze super enduro oraz przyległych łąkach. Pomimo że Słupsk to nie góry ani Rumunia to wszyscy którzy mnie znają wiedzą że lekko nie będzie – ale na pewno przyjemnie .Długość trasy ok. 6 km, prosta startowa jak stadion 80×150 metrów , tor Super Enduro 450 metrów, trasa leśna szer 4-8 metrów. Można startować dowolnym motocyklem ,ogumienie dowolne.
Rozgrywki wg systemu: rano każdy odbywa trzy wyścigi „enduro sprint” na jedno okrążenie trasy. Dwa najlepsze wyniki archiwizowane do czasu łącznego zawodów, najsłabszy czas anulowany. Start typu „le mans” – 15 zawodników co 5 minut (tłoku nie będzie).
Następnie wszyscy startują w wyścigach finałowym (1,5 godziny klasa PRO i 1,5 godz – klasa Amator/Weteran) na zasadach Country Cross – start – “wszyscy razem”. Pamiętajcie że szybkie enduro i dodatkowo w każdym kole wpleciony tor Super enduro – gwarantuje że będziecie czuli w ” Rękawach ” ten dzień.”

Dodatkowo przewidzane są nagrody:

Klasa PRO: I miejsce 1500 EUR, II – 1000 EUR, III – 500 EUR.
Klasa Amator: I miejsce 500 EUR , II 300 EUR, III – 200 EUR.
Klasa Weteran: I miejsce 300 ,II – 200 EUR, III – 100 EUR.

Ilość miejsc: 160 zawodników.

Zapisać sę na zawody można na stronie EnuroES.

Więcej szczegółow będziemy publikować wkrótce, można tez sprawdzić profil Enduro Expert School na Facebooku.

(Visited 33 times, 1 visits today)

,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *