Charlotta Enduro Extreme 2017

Cross Country, Extreme Enduro, Zawody

Charlotta Enduro Extreme 2017

12 maj , 2017  

Ta impreza nie wymaga rekomendacji! Zapisujcie się już od poniedziałku 15.05.2017!

Wyjątkowy wyścig motocyklowy hard enduro, rozgrywany w unikalnej scenerii nadbałtyckich plaż i portu miasta Ustki oraz lasów okalających słynną Dolinę Charlotty koło Słupska. Zawody będą składały się z dwóch części. Pierwszy dzień rywalizacji to prolog, który przypominać ma ten znany z “Red Bull Romaniacs”. Wyścigi rozpoczną się na sztucznie przygotowanym torze extreme enduro zlokalizowanym w porcie miasta Ustka. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z niezwykle wymagającym torem oraz wielkim kamiennym falochronem portowym, przypominającym odcinek “Carls Diner”- Erzberg Rodeo (odcinek falochronu jedynie dla klasy “PRO”). W dalszej części czekać będzie długi odcinek plażowy. Długość trasy to 4 kilometry. Następnie Zawodnicy przeniosą się do oddalonej o 8 km “Doliny Charlotty”. Drugi dzień rywalizacji rozpoczną wyścigi „Enduro Sprint”, polegające na jak najszybszym przejechaniu jednego okrążenia trasy. Każdy uczestnik wystartuje w dwóch tego typu wyścigach. Motocykliści na trasie do pokonania będą mieli wiele bardzo różnorodnych przeszkód, między innymi: ogromne opony od maszyn drogowych, wraki samochodów, jak również niezliczoną ilość pni drzew o wielkości do 1 metra średnicy. Długość trasy to 12 km. Dla grupy amatorskiej przygotowaliśmy alternatywne objazdy najtrudniejszych przeszkód pozwalające ominąć je po dłuższej czasowo trasie. Finałową konkurencją będzie trzygodzinny wielki wyścig “Charlotta Extreme”, rozegrany na tej samej trasie co wcześniejsze enduro sprinty. Start do tego wyścigu odbywać się będzie grupami po pięćdziesięciu zawodników. Ogółem spodziewamy się 300 uczestników, taki też jest maksymalny limit miejsc w zawodach.

Nagrody finansowe dla zwycięzców poszczególnych klas.

PRO

1 miejsce – 1500 euro
2 miejsce – 1000 euro
3 miejsce – 500 euro

Amator

1 miejsce – 2000 PLN
2 miejsce – 1000 PLN
3 miejsce – 500 PLN

Weteran

1 miejsce – 1500 PLN
2 miejsce – 1000 PLN
3 miejsce – 500 PLN

Zapisy rozpoczną się 15 maja 2017, zakończą się 15 czerwca lub z chwilą wyczerpania limitu 300 miejsc i odbywać się będą jedynie drogą elektroniczną poprzez stronę: charlotta-extreme.com

Koszt udziału to 260 zł (zawodnicy z licencją) oraz 290 zł (amatorzy – wliczone ubezpieczenie NNW). Dla zawodników zagranicznych koszt udziału to 70 euro.

Zapisy na stronie http://www.charlotta-extreme.com

Charlotta Enduro Extreme 2017

Dla niezdecydowanych, zobaczcie co się działo w zeszłym roku.

(Visited 1 144 times, 1 visits today)

, ,2 komentarze

  1. Karolina pisze:

    Mam pytanie! Kto prowadził Impreze w Ustce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *