Super Enduro 2014 - Atas Arena.

EnduroCross

Super Enduro w Atlas Arenie

9 lis , 2012  

8 grudnia Łódź po raz kolejny stanie się światową stolicą sportu motocyklowego. Wszystko za sprawą pierwszej rundy Mistrzostw Świata FIM w Super Enduro, która odbędzie się na płycie łódzkiej Atlas Areny.

Super Enduro to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu motocyklowego. Co więcej, to również jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji motosportu. Największą gwiazdą światowego Super Enduro i tym samym najlepszym zawodnikiem globu jest Polak – Tadeusz Błażusiak, który wystąpi w grudniowych zawodach.
Super Enduro to rodzaj wyścigów motocyklowych łączących w sobie cechy nieco bardziej popularnych zawodów typu motocross z trudną i wyczerpującą dyscypliną jaką jest enduro. Motocross to dynamiczne wyścigi, które organizowane są na krótkich zamkniętych, specjalnie przygotowanych torach. W przeciwieństwie do wyścigów szosowych, motocross odbywa się na podłożu ziemnym. Z kolei trasy rajdów enduro biegną zarówno po zamkniętych sekcjach, jak i po drogach publicznych. Odcinki zamknięte zwane są próbami i wyróżniają się tym, że na ich trasie umieszczonych jest wiele trudnych technicznych przeszkód.

SuperEnduro Atlas Arena

Super Enduro łączy najlepsze cechy obu dyscyplin. Zawodnicy ścigają się po zamkniętym krętym torze pełnym najróżniejszych przeszkód. Do ich budowy wykorzystywane są niejednokrotnie ogromne głazy, drewniane bele czy kolejowe podkłady. Niemal tradycją są pełne błota baseny, z dodatkiem śliskich kamieni czy drewnianych progów.
W Super Enduro wygrywają zawodnicy, którzy jeżdżą bardzo szybko, ale nie popełniają przy tym błędów. To dyscyplina, w której o zwycięstwo trzeba walczyć do ostatniego zakrętu, a nawet jedno potknięcie może przekreślić wszystko. Najszybszy na świecie jest aktualnie Tadeusz Błażusiak, który w grudniu w Atlas Arenie rozpocznie walkę o kolejny, czwarty z rzędu tytuł Mistrza Świata. Co więcej, pochodzący z Nowego Targu zawodnik często podkreśla, iż walka na rodzimym terenie przy dopingu polskiej publiczności, to ogromna przyjemność.

Bilety do kupienia na www.enduroarena.pl.

(Visited 15 times, 1 visits today)

, ,4 komentarze

  1. enduro pisze:

    O Super Enduro informuje też lokalny łódzki portal Dzień Dobry Łódź :)
    http://ddlodz.pl/mistrzostwa-swiata-fim-super-enduro-w-atlas-arenie-8-grudnia-informacje/

  2. Sokół pisze:

    Tadek znowu NR.1 :) Gratulacje !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *