Cross Country w Janowcu OML

Cross Country

Cross Country w Janowcu

17 cze , 2010  

Już w najbliższą sobotę spotykamy się w Janowcu, gdzie odbędzie się III eliminacja Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny, tym razem jako rajd cross country. Trasa zaprojektowana została przez twórcę m.in. pętli wokół Łęcznej z zeszłorocznego rajdu enduro, czy toru na Globusie, na którym rozegrano w minionym sezonie mistrzostwa Polski w motocrossie. Większość śladu leży na terenie wyrobiska kopalni piachu WRPA Muzyka, przewidziano zarówno atrakcyjne podjazdy i zjazdy, jak również trasę lub objazdy służące mniej wprawionym zawodnikom. Szczegółowy plan toru, jak również mapka dojazdu na zawody, czy miejsca noclegowe dostępne są w dziale “niezbędnik” na stronie www.zawodymx.pl.

Cross Country w Janowcu OML

Klasyfikacja tej rundy będzie oddzielona od klasyfikacji eliminacji motocrossowych, tak więc na koniec sezonu wyłonimy mistrza Lubelszczyzny zarówno w motocrossie, jak też w cross country. Ci, którzy byli obecni na zakończeniu sezonu 2009 wiedzą, że rozdanie pucharów za sezon nie jest wcale nudne.

Z uwagi na okoliczności losowe, w jakich rozgrywane zostaną zawody, będziemy zbierać dary dla powodzian. Każdy, kto może i chce przywieść ze sobą wodę, kalosze, ubrania ochronne, rękawice, szczotki, środki czystości lub jakiekolwiek przedmioty codziennego użytku, będzie mógł złożyć je na padocku. Dary zostaną przekazane w niedzielę wójtowi gminy Janowiec, panu Tadeuszowi Koconiowi.
W tej eliminacji nie będzie pucharów dla zawodników na podium, każdy otrzyma pamiątkowe dyplomy. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób przekażemy na pomoc mieszkańcom gminy Janowiec. Taki pomysł spotkał się z dużym poparciem zawodników startujących w poprzednich eliminacjach OML.
Nagrody rzeczowe, fundowane przez Yamahę/NMR oraz pieniężne, których fundatorami są pozostali sponsorzy cyklu Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny, pozostają bez zmian. Dla przykładu wśród zawodników startujących z licencją A premiowane będą miejsca 1-6, odpowiednio kwotami 1000, 700, 500, 300, 200 oraz 100 zł. Nagrody finansowe przewidziane są również w klasach MX65, 85, OPEN B, OPEN C oraz QUAD. Szczegóły w regulaminie.
Z soboty na niedzielę przewidziane jest ognisko oraz darmowe kiełbaski. Do nabycia piwo oraz napoje orzeźwiające.

Czas trwania biegów:
45 minut dla klas MX65 oraz MX85
60 minut dla OPEN C (2. krok/licencja C) oraz OPEN D (amatorzy)
90 minut dla quadów, OPEN A (licencja A) oraz OPEN B (licencja B)

Opłata rejestracyjna za jeden dzień wynosi 100 zł, za dwa dni 150 zł. Na miejscu istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia oraz wykonania badania lekarskiego.

Tradycją stała się już współpraca z lubelskim ośrodkiem TVP. Już w najbliższy wtorek telewizjia TVP Lublin wyemituje 26-minutową relację z zawodów, która zostanie później powtórzona czterokrotnie na antenie. Przypomnijmy, że relacja z 1. i 2. eliminacji w Łęcznej dostępna jest tutaj.

Przypominamy również o możliwości zgłoszenia online. Zapraszamy!

Źródło: zawodymx.pl

(Visited 11 times, 1 visits today)

,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *