Enduro, Zawody

Enduro w Malechowie

23 lip , 2013   Video

Już 3 i 4 sierpnia w Malechowie wyjadą na trasę VII i VIII rundy Pucharu i Mistrzostw Polski zawodnicy Enduro. Będzie to według zapewnień organizatorów, jedno z nie licznych typowych enduro w ostatnich czasach w naszym kraju. Już w ubiegłym roku jesienią odbyło się w Malechowie enduro o Puchar Bałtyku i jak określili je uczestnicy było to, jedyne z nielicznych, prawdziwe enduro w 2012 roku. Niestety wówczas frekwencja była żenująco niska, być może wtedy miała wpływ fatalna pogoda w całym kraju a w Malechowie w tedy były idealne warunki. Mamy nadzieję że tym razem frekwencja dopisze i zawody w Malechowie wpiszą się w kalendarz imprez sportu enduro na długie lata, zwłaszcza że obserwuje się w ostatnim czasie zainteresowanie tą dyscypliną w północnej części Polski.

Organizatorzy zawodów robią wszystko by i tym razem wypadły one atrakcyjnie.

Jest to Enduro Sprint ale wypośrodkowane pomiędzy sprintem a normalnym. Dojazdówki przebiegają bezdrożami i są całkowicie wyłączone z ruchu publicznego tak że nie jest wymagana rejestracja pojazdów czyli mogą iść crossówki i quady bez rejestracji. Próby są dwie, jedna motocross przebiega po torze motocrossowym wydłużona terenem przyległym, natomiast próba enduro w terenie o dużej konfiguracji terenowej i dużej szerokości trasy na całej długości tj.10 – 20 m. Baza rajdu znajduje się na terenie muzealnym militariów wojskowych FORT MARIAN w Malechowie. Jedną z ciekawostek będzie między innymi podium na czołgu.W zawodach wystartują, jako równorzędne uczestniczki, klasa kobiet.
Równorzędnie z Pucharem i Mistrzostwami Polski odbędą się dla amatorów z licencją C i bez licencji zawody o Puchar Bałtyku Enduro.
Serdecznie zapraszamy. Zapewniamy uczestników że na pewno się nie zawiodą.
Malechowo jest położone 18 km od Darłowa co umożliwia połączenie uczestnictwa w zawodach ze spędzeniem ciekawego weekendu łącząc rywalizację sportową z wypoczynkiem. Będzie to typowy bardzo aktywny wypoczynek dla natury sportowca.

Zapraszamy zawodników jak i kibiców!

(Visited 30 times, 1 visits today)

, ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *