EnduroCross

Taddy ma wypadek i kończy na 4 miejscu w X Games

19 maj , 2013   Video

Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął 4. miejsce w sobotnich zawodach X Enduro podczas igrzysk sportów ekstremalnych X-Games, rozgrywanych w Barcelonie. Polak nie stanął na podium ze względu na upadek na ostatnim okrążeniu. Jak poinformował PAP jego menedżer i starszy brat Wojciech Błażusiak, zawodnik ma najprawdopodobniej złamaną jedną z kości nadgarstka.
18 kwietnia w Brazylii “Taddy” wygrał pierwszą z czterech imprez X-Games, które odbędą się w tym roku. Do sobotnich zawodów w Hiszpanii przystępował w roli faworyta. Jednak po starcie do ostatniego wyścigu prowadzenie objął Amerykanin Mike Brown. Polak bardzo długo jechał tuż za nim, ale nie zdołał go wyprzedzić.
Brat miał szybszy motocykl, ale nie mógł wyprzedzić Amerykanina, który umiejętnie go blokował. Na trudnych odcinkach, gdzie Tadeusz mógł pokazać swój kunszt techniczny, tor był zbyt wąski” – powiedział Wojciech Błażusiak.
Upadek nowotarżanina na 10., ostatnim okrążeniu wyglądał bardzo poważnie. Polak jednak szybko wstał i zdołał dojechać do mety na czwartym miejscu.

Następne igrzyska sportów ekstremalnych X-Games odbędą się pod koniec czerwca w Monachium.

Wyniki wyścigu finałowego w Barcelonie:
1. Mike Brown (USA/KTM)
2. Colton Haaker (USA/Honda)
3. Coddy Webb (USA/Beta)
4. Tadeusz Błażusiak (Polska/KTM)

Źródło: PAP, foto: https://www.facebook.com/XGames

(Visited 26 times, 1 visits today)

, ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *