Enduro, ME Enduro, Video

ME Enduro w Estonii

19 lip , 2012  

Już w ten weekend odbędzie się II runda Mistrzostw Europy Enduro (EEC). Po raz pierwszy gospodarzem tej rangi zawodów w Enduro będzie Estonia, a konkretnie miejscowość Paikuse. Teren, z którym przyjdzie się zmierzyć to przede wszystkim piach oraz bagienne torfowiska, nie będzie więc łatwo. Wytyczona pętla będzie miała 60 km, którą zawodnicy przejadą 3-krotnie każdego dnia zawodów. Na trasie zostaną wytyczone 3 próby: enduro, cross oraz extreme.

Do rywalizacji stanie ponad 150 zawodników z 15 krajów, w tym Polacy: Rafał Bracik (KTM 125 2T), Paweł Szymkowski (Husqvarna 250 4T), Michał Szuster (TM 250 4T) i Robert Fryedrych (KTM 350 4T).  Przypominamy, że Michał Szuster prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy Enduro w klasie E1, a Paweł Szymkowski zajmuje 4 lokatę w E2/E3, po pierwszej eliminacji, która odbyła się we Włoszech.

Tak było podczas I rundy W Arsiè.


Kolejne emocje czekają nas już za tydzień (28-19.07) na Łotwie, gdzie odbędzie się kolejna runda EEC. Ostatnie zawody z cyklu będą gościły na Słowacji 17 i 19 sierpnia.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i zapraszamy do kibicowania, wszak kalendarz tak się szczęśliwie ułożył, że wszystkie zawody są blisko naszych granic i można wybrać się na weekend pełen emocji!

 

(Visited 46 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *