Tadeusz Błażusiak fot. Jonty Edmunds KTM Images

Enduro, EnduroCross, Zawodnicy

Taddy weźmie talenty pod swoje skrzydła

26 kwi , 2012  

Red Bull Under My Wing z Tadkiem Błażusiakiem już 26. maja w Konarach. Mistrz Świata w EnduroCross zaprasza początkujących sportowców do udziału w warsztatach, na których opowie, jak zrobić pierwszy krok do mistrzostwa.

Projekt Red Bull Under My Wing z udziałem Tadka Błażusiaka adresowany jest do młodych zawodników, stawiających pierwsze kroki w wyścigach motocrossowych i enduro. Na warsztaty z Tadkiem mogą się zgłaszać chętni w wieku 14-17 lat.

 

Wystarczy do 13 maja wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na www.redbullundermywing.pl. Taddy wybierze 20 osób, które 26. maja zaprosi na tor motocrossowy w Konarach pod Krakowem. Tam pokaże i opowie, jak zrobić pierwszy krok do tego, by jeździć na motocyklu zawodowo.
Tadek będzie dawał przykłady praktyczne, a następnie – po obserwacji – doradzał uczestnikom projektu. Przeprowadzi także analizę filmów z jazdy każdego uczestnika nagranych podczas warsztatów. W skrócie – pokaże, co zrobić, aby pójść w jego ślady.

Tadeusz Błażusiak fot. Mark Teo Red Bull

Tadek Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów świata. Specjalizuje się w enduro-crossie. Ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie. Aż pięciokrotnie triumfował w słynnym austriackim Erzbergrodeo, wywalczył też złoty medal Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games 2011, jest dwukrotnym Mistrzem Świata SuperEnduro. W tym sezonie broni tytułu.
Red Bull Under My Wing to seria warsztatów, dzięki której profesjonalni sportowcy mogą przekazać wiedzę młodym zawodnikom. Uczą perfekcyjnej techniki, tłumaczą, co robić, by osiągnąć sukces. Adeptów pod swoje skrzydła brało już wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin, m.in. Helder Rodrigues (enduro), Peter Northug (biegi narciarskie), Hayato Sakamoto (baseball), czy piłkarska drużyna New York Red Bulls. Spotkanie z Tadkiem Błażusiakiem będzie pierwszą odsłoną polskiej edycji projektu.

ZGŁOSZENIA na WWW.REDBULLUNDERMYWING.PL

UWAGA! ZMIANA TERMINU!

Decyzja ta jest spowodowana kontuzją Tadka, która uniemożliwia mu aktywne uczestnictwo w warsztatach. “Bardzo żałuję, że nie będę mógł pojeździć z młodymi fanami motocrossu w umówionym terminie. Mam nadzieję, że rozumieją wybór mój i zespołu organizacyjnego. Jestem profesjonalnym sportowcem i sytuacja, w której sie znalazłem, zmusiła mnie do podjęcia takiej decyzji. Zapewniam jednak, że szybko wracam do formy i jak doprowadzę rękę do porządku, spotkam się z zakwalifikowanymi jeźdźcami.” – powiedział Tadek.

O nowym terminie realizacji projektu Red Bull Under My Wing będziemy na bieżąco informowali na Enduroblog.pl.

Źródło: informacja prasowa Red Bull

(Visited 195 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *