Enduro, Enduro GP, Video

MŚ Enduro – GP Czile

26 mar , 2012  

Maxxis FIM Enduro World Championship - Chile 2012Pierwsza runda z cyklu Mistrzostw Świata Enduro 2012 za nami! Impreza odbyła się w Czile, a najbardziej zadowoleni z przebiegu zawodów mogą być z pewnością zawodnicy i kibice z Francji.

Dzień I

Pierwszego dnia “2012 Maxxis FIM Enduro World Championship” nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć, a perfekcyjny start sezonu 2012 zaliczył Antoine Meo (KTM), który wygrał klasę Enduro 1.  Za nim w klasie po pierwszym dniu rajdu znaleźli się kolejni reprezentanci Francji, Rodrig THAIN na Hondzie i 3 w klasyfikacji Marc BOURGEOIS.

Niezniszczalny Fin Juha Salminen w tym roku startujący na motocyklu Husqvarna zwyciężył w E2, drugie miejsce wywalczył jadący na motocyklu Gas Gas zawodnik, którego też nie trzeba przedstawiać, to Ivan Cervantes. Trzeci w tej klasie był Oscar Balletti (BETA).

W klasie Enduro 3 triumfował Christophe Nambotin (KTM), zaraz za nim rewelacyjny zawodnik z Estonii Aigar Leok startujący na motocyklu TM. Na 3 pozycji uplasował się Oriol Mena (HUSABERG). Jeden z faworytów tej klasy, David Knight uplasował się na 4 pozycji, co można uznać za pewne zaskoczenie.

 

Dzień II

Drugi dzień zawodów wygrali zgodnie we wszystkich klasach zawodnicy z Francji. Antoine Meo (KTM) wygrał podobnie jak w sobotę i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej klasy E 1. W klasie E2 duże zmiany, wygrywa Pierre-Alexandre Renet (Husaberg), Ivan Cervantes, utrzymuje 2 pozycję, a Juha Salminen uzyskuje dopiero 6 rezultat dnia.

Christophe Nambotin (KTM), podobniej jak pierwszego dnia zmagań stanął na najwyższym podmium w klasie Enduro 3, zaraz za nim rewelacyjny zawodnik z Estonii Aigar Leok startujący na motocyklu TM, który poprzedniego dnia też ustąpił tylko francuzowi . Na 3 pozycji uplasował się hiszpan Oriol Mena (HUSABERG).

Klasyfikacja Generalna Mistrzostw Świata Enduro po GP Czile:

Enduro 1

1. Antoine Meo, France, KTM – pkt. 40
2. Rodrig Thain, HM-Honda – pkt. 32
3. Marc Bourgeois, Yamaha – pkt. 25
4. Simone Albergoni,  HM-Honda – pkt. 23
5. Matti Seistola, Husqvarna – pkt. 21

Enduro 2

1. Ivan Cervantes, Hiszpania, Gas-Gas –  pkt. 34
2.Juha Salminen, Husqvarna  – pkt. 31
3. Pierre-Alexandre Renet, Husaberg – pkt. 30
4. Cristobal Guerrero, KTM – pkt. 24
5. Alex Salvini, Husqvarna, 23

Enduro 3

1. Christophe Nambotin, KTM – pkt. 40
2. Aigar Leok, TM -pkt.  32
3. David Knight, KTM – pkt. 29
3. Oriol Mena, Husaberg – pkt. 26
5. Joakim Ljunggren, Husaberg – pkt. 23

 

(Visited 12 times, 1 visits today)

, , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *