Enduro, Enduro GP, Video

MŚ Enduro – GP Czile

26 mar , 2012

Maxxis FIM Enduro World Championship - Chile 2012Pierwsza runda z cyklu Mistrzostw Świata Enduro 2012 za nami! Impreza odbyła się w Czile, a najbardziej zadowoleni z przebiegu zawodów mogą być z pewnością zawodnicy i kibice z Francji.

Dzień I

Pierwszego dnia “2012 Maxxis FIM Enduro World Championship” nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć, a perfekcyjny start sezonu 2012 zaliczył Antoine Meo (KTM), który wygrał klasę Enduro 1.  Za nim w klasie po pierwszym dniu rajdu znaleźli się kolejni reprezentanci Francji, Rodrig THAIN na Hondzie i 3 w klasyfikacji Marc BOURGEOIS.

Niezniszczalny Fin Juha Salminen w tym roku startujący na motocyklu Husqvarna zwyciężył w E2, drugie miejsce wywalczył jadący na motocyklu Gas Gas zawodnik, którego też nie trzeba przedstawiać, to Ivan Cervantes. Trzeci w tej klasie był Oscar Balletti (BETA).

W klasie Enduro 3 triumfował Christophe Nambotin (KTM), zaraz za nim rewelacyjny zawodnik z Estonii Aigar Leok startujący na motocyklu TM. Na 3 pozycji uplasował się Oriol Mena (HUSABERG). Jeden z faworytów tej klasy, David Knight uplasował się na 4 pozycji, co można uznać za pewne zaskoczenie.

Dzień II

Drugi dzień zawodów wygrali zgodnie we wszystkich klasach zawodnicy z Francji. Antoine Meo (KTM) wygrał podobnie jak w sobotę i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej klasy E 1. W klasie E2 duże zmiany, wygrywa Pierre-Alexandre Renet (Husaberg), Ivan Cervantes, utrzymuje 2 pozycję, a Juha Salminen uzyskuje dopiero 6 rezultat dnia.

Christophe Nambotin (KTM), podobniej jak pierwszego dnia zmagań stanął na najwyższym podmium w klasie Enduro 3, zaraz za nim rewelacyjny zawodnik z Estonii Aigar Leok startujący na motocyklu TM, który poprzedniego dnia też ustąpił tylko francuzowi . Na 3 pozycji uplasował się hiszpan Oriol Mena (HUSABERG).