Mistrzostwa Europy Enduro 2011

Enduro

Srebro Drużynowych ME Enduro dla Polski!

21 wrz , 2011  

Polska reprezentacja, w składzie Michał Szuster, Paweł Szymkowski, Sebastian Krywult oraz Marcin Frycz, wywalczyła vice mistrzostwo Europy podczas rozegranej we Francji finałowej rundy starego kontynentu.

Na górzystych trasach wokół małej miejscowości Riom es Montagnes, nasz zespół uległ jedynie Włochom, a pokonał zespoły min. drużyny Francji, Holandii, Niemiec. Michał Szuster zdobył tytuł wice mistrza Europy klasy E2 Senior, a Paweł Szymkowski i Sebastian Krywult uplasowali się na 4 pozycji w swoich klasach (odpowiednio E2/E3 Junior i E2 Senior). Pawłowi do tytułu II vice mistrza zabrakło jedynie 2 punkty. Marcin Frycz, mimo problemów technicznych z niesprawnym tylnym hamulcem, zakończył sezon na 6 pozycji.

Michał Szuster, świeżo upieczony wicemistrz Europy w rajdach Enduro powiedział po zawodach – Choć mam już w dorobku mistrzostwo Europy, to wicemistrzostwo przypieczętowane zawodami we Francji cenię sobie bardzo wysoko. Dla mnie to przełomowy sezon. Startuje przecież w nowym klubie, przesiadłem się z Yamahy na KTM. Debiut na nowym motocyklu oceniam jako udany i wróżący dobrą współpracę z marką KTM. W trzydniowym finale mistrzostw Europy w Riom es Montagnes jechało mi się dobrze, pewnie i bez większych przygód. Gospodarze przygotowali naprawdę ciekawe próby, a „extreme” był rodem z mistrzostw świata, sprawiając wszystkim zawodnikom najwięcej problemów. Na szczęście nie padał deszcz, bo wówczas byłaby o wiele trudniej. Przede mną jeszcze finał rywalizacji w mistrzostwach Polski na doskonale mi znanych podkieleckich trasach i nie ukrywam, że chciałbym zakończyć ten udany dla mnie sezon zwycięstwem, pieczętującym moje prowadzenie w klasyfikacji generalnej MP.

W zawodach wystartował również młody zawodnik Rafał Bracik i ukończył tegoroczne zmagania na 22 pozycji w klasie E1 Junior.

Żródło: Michał Sikora – PZM.PL, Michalszuster.pl

(Visited 21 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *