Enduro, Enduro GP

IV dzień Sześciodniówki – Dzień prawdy

12 sie , 2011  

W Finlandii wciąż pada, a zawody można już nazwać jednymi z najcięższych w historii tej imprezy. Dzisiejszy dzień niestety przyniósł wiele niespodzianek zarówno dla polskiego zespołu, jak i dla pozostałych uczestników Sześciodniówki. Nowa trasa nie okazała się wcale łatwiejsza niż ta w poprzednich dniach, a wręcz przyniosła prawie wszystkim ekipom wiele problemów.

ISDE 2011, Polska

Pierwsza trójka w klasyfikacji World Trophy nie zmienia się – na prowadzeniu wciąż Finowie przed Hiszpanami i Amerykanami. Już tylko 4 zespoły jadą w komplecie – 6 zawodników. Dzisiaj polski zespół spadł na 9 lokatę, mimo że poniósł duże straty. Marcin Frycz nie uwolnił się od prześladujących go awarii i jego motocykl uległ uszkodzeniu skrzyni biegów. Niestety tak poważna awaria nie mogła oznaczać nic innego jak wycofanie się z zawodów. Paweł Szymkowski doświadczył problemów z łańcuchem i złapał 13 minut spóźnienia. Co gorsza awaria przytrafiła się na próbie z pomiarem czasu. Karol Kędzierski miał za to spotkanie z fińską policją. Na szczęście obyło się na wręczeniu mandatu, a nie na odebraniu prawa jazdy. Jedynie Sebastian Krywult przejechał dzisiejszy dzień bez większych przygód. Dla Michała Szustera pechowa okazała się ostatnia z sześciu czwartkowych prób. Kapitan reprezentacji Polski stracił podczas niej 30 sekund i spadł z 9 na 10 miejsce w klasie E2.

ISDE 2011, Michał Szuster, Polska

Niestety, podobnie jak to miało miejsce w środę, za sprawą deszczu i wody pokrywającej trasę, próby stanowiły rodzaj ruletki. Ulewne deszcze sprawiły, że pierwsza i ostatnia z ustawionych dziś prób były praktycznie nieprzejezdne. Na pięciu dopisywało mi szczęście i jechałem bez strat. Niestety na ostatniej wpadłem w pokrytą wodą głęboką koleinę i ugrzęzłem w błocie. Wydostanie się z tej nieoczekiwanej pułapki trochę trwało i jak się okazało kosztowało mnie utratę dziewiątego miejsca. Szkoda, bo mimo anormalnych warunków i chłodu jechało mi się bardzo dobrze. Strata jest jednak niewielka i liczę, że odrobię ją w piątek, tym bardziej, że prognozy na jutro są lepsze i może wreszcie przestanie padać. Właśnie pogoda sprawia wszystkim najwięcej problemów podczas tej sześciodniówki. Szkoda, że od poniedziałku ciągle leje, bo trasy przygotowane przez Finów są naprawdę fajne i bardzo mi odpowiadają, a w normalnych warunkach można było powalczyć na nich o naprawdę wysoką lokatę” – skomentował czwartkową rywalizację w Finlandii, Michał Szuster.

Polacy po 4 dniach rywalizacji zajmują następujące lokaty:

Michał Szuster -10 miejsce w klasie E2

Paweł Szymkowski – 53 miejsce w klasie E2

Karol Kędzierski -17 miejsce w klasie E1

Sebastian Krywult -12 miejsce w klasie E3

ISDE 2011 - Sebastian Krywult, E3 Husaberg

Bardzo dobrze i bez większych przygód jedzie zespół klubowy K.T.M. Novi Kielce Korona. Po dzisiejszym dniu kielczanie zajmują bardzo dobrą 12 pozycję. Rafał Bracik awansował na 12 miejsce, a Konrad Widłak na 20 pozycję. Robert Frydrych awansował na 32 pozycję w swojej klasie.

Piąty dzień to powtórka trasy z dnia czwartego. Prognozy zapowiadają deszcz tylko w nocy, ale klimat w Finlandii jest nieprzewidywalny i może ponownie sprawić wiele niespodzianek.

Źródło: M. Sikora, PZM.PL

(Visited 32 times, 1 visits today)

, , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *