Enduro, Video

MŚ Enduro w Hiszpanii

5 kwi , 2011  

W miniony weekend odbyła się pierwsza w tym sezonie runda Mistrzostw Świata w motocyklowych rajdach Enduro.
Pod nieobecność Bartka Obłuckiego biało-czerwone barwy reprezentował niedawno koronowany Mistrz Świata Halowego Enduro Tadeusz Błażusiak. Tadek, zawodnik fabryczny KTM, w sobotę spisał się bardzo dobrze zajmując w bardzo mocno obsadzonej klasie E3 solidne 5 miejsce. W niedzielę po wywrotce na drugiej pętli, polski Mistrz doznał kontuzji kciuka i wycofał się z dalszej rywalizacji. Start Tadeusza w zaczynającej się już w najbliższy piątek drugiej rundzie mistrzostw w Portugalii wydaje się być mało prawdopodobny. Obydwa dni rywalizacji wygrał ubiegłoroczny mistrz klasy E2 Fin Mika Ahola.

Natomiast w klasie E2 dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął francuski zawodnik, ubiegłoroczny mistrz klasy E1, Francuz Antoine Meo. Nawet znakomity Hiszpan Ivan Cervantes nie dał rady przełamać dominacji francuza i dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji. O wielkim pechu może mówić najlepszy zawodnik Sześciodniówki z Meksyku Johnny Aubert. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę po wygraniu odcinków inaugurujących zmagania francuz został zatrzymany przez kłopoty z elektryką swojego motocykla.

Klasa E1 to dominacja legendarnego fina Juhy Salminena, który odnalazł właściwe tempo i podwójnie wygrał w Hiszpanii. Klasa Junior również została zdominowana przez młodego fińskiego zawodnika Anti Hellsten.

Podczas zawodów w Hiszpanii rozegrano pierwszą rundę Pucharu Świata Kobiet. Podobnie jak w zeszłym roku niezwyciężona pozostała Ludivine Puy. Nie ugięła się nawet przed hiszpanka Laią Sanz, dziesięciokrotną mistrzynią Świata w Trialu startującą z powodzeniem również w rajdach Enduro.

Źródło: pzm.pl

(Visited 11 times, 1 visits today)

, , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *