Enduro, Enduro GP, Historia

Sześciodniówka 2010 – podsumowanie

7 lis , 2010

Mistrzami Świata w motocyklowych rajdach Enduro zostali Francuzi! Zespół w składzie Johnny AUBERT, Nicolas DEPARROIS, Sebastien GUILLAUME, Antoine, MEO, Rodrig THAIN i Christophe NAMBOTIN wyprzedził o ponad 10 minut zespół Włoski…

Bartek Obłucki – ISDE 2010, E3, Husqvarna

Na trzecim stopniu podium stanęli Finowie. Komitet Organizacyjny 85 Sześciodniówki Enduro postanowił odwołać szósty i zarazem ostatni dzień zawodów. Decyzja o odwołaniu imprezy została podjęta po nocnych walkach gangów oddalonych od miasta Morelia w którym zlokalizowano bazę zawodów. Mimo znacznej odległości od tych wydarzeń, organizatorzy mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników i kibiców postanowili zrezygnować ze startu szóstego dnia imprezy.

Polskim zawodnikom udało się utrzymać minutę przewagi nad zespołem Chile i tym samym obronić 5 pozycję w klasyfikacji generalnej World Trophy.
Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie kontuzja kapitana naszej reprezentacji, Bartka Obłuckiego. Do momentu przykrego wypadku Bartek zajmował 3 miejsce w klasie E3. Od trzeciego dnia zawodów drużyna jechała w piątkę, a ewentualne wykluczenie kolejnego zawodnika spowodowałoby duży spadek w klasyfinacji generalnej. Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy jechali równo i chociaż moco naciskał zespół Chile, udało się wywalczyć 5 miejsce, jedno z lepszych od 1993 roku, kiedy w Holandii wywalczyliśmy drużynowe mistrzostwo świata w rajdach Enduro.

Indywidualnie najlepszym z polaków był Michał Szuster, który wywalczył 8 miejsce w klasie E2. W tej samej klasie 38 miejsce wywalczył Paweł Szymkowski. W klasie E3 Sebasiat Krywult pokazał dobrą jazdę i zakończył na 10 miejscu w klasie. Pięciodniową Sześciodniówkę w klasie E1 Marcin Frycz skończył na 15, a Karol Kędzierski na 20 miejscu.

Siódme miejsce w klasyfikacji zespołów fabrycznych wywalczył zespół Yamaha PZM Poland: (Frycz, Szuster, Kędzierski). Klasyfikację wygrał zespół KTM 1 przed HUSQVARNA CH RACING i zespołem KTM 2.