Enduro Woman - start Kwidzyn 2010

Enduro, Enduro GP

Meo, Ahola, Knight i wszystko jasne!

5 paź , 2010

Za nami cały sezon MAXXIS FIM Enduro World Championship i znamy już zwycięzców we wszystkich klasach Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro!
Zapraszamy na krótkie podsumowanie Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro A.D. 2010:

Enduro 1

Klasę Enduro 1 wygrał francuz Antoine MEO (Husqvarna), któremu do końca rywalizacji deptał po piętach, a raczej oponach rodak – Johnny AUBERT (KTM). Trzeci w klasie E1 był fin Eero REMES (KTM), który w sumie zebrał tyle samo punktów (312 pkt.) co AUBERT i o kolejności na podium decydowała ilość lepszych miejsc ze wszystkich eliminacji. Z polaków w tej klasie sklasyfikowany został jeszcze Tadek Błażusiak na 15 miejscu (jechał “treningowo” tylko 2 rundy we Włoszech i Polsce) i Marcin Frycz na 29 miejscu (ukończył tylko 1 dzień Grand Prix Polski w Kwidzynie).
W klasyfikacji producentów/konstruktorów górą KTM, zaraz za austriacką marką uplasowała się HUSQVARNA, a na trzecim miejscu HONDA.

Klasyfikacja generalna MŚ Enduro 2010 – Enduro 1
1. Antoine Meo, Francja, Husqvarna 332 pkt
2. Johnny Aubert, Francja, KTM, 312 pkt
3. Eero Remes, Finlandia, KTM, 312 pkt
4. Matti Seistola Finlandia, Husqvarna 243 pkt
5. Cristobal Guerrero Hiszpania, Yamaha, 241 pkt

15. Tadeusz Błażusiak, Polska, KTM, 59 pkt (startował tylko w 2 rundach)
29. Marcin Frycz, Polska, Yamaha, 9 pkt (ukończył tylko 1 dzień rundy w Kwidzynie)

Marcin Frycz - Kwidzyn 2010

Enduro 2

W klasie E2 “Szalony Wiking” Fin Mika AHOLA (HM-HONDA) walczył zażarcie z gorącej krwi Ivanem CERVANTES (KTM). Do eliminacji na Słowacji panowie szli łeb w łeb, i na tych właśnie zawodach oraz na GP Grecji CERVANTES pogrzebał szanse na mistrzostwo świata. Trzecie miejsce w E3 wywalczył Thomas OLDRATI (KTM).

Enduro 3

Tutaj mistrza Świata znaliśmy już po przedostatniej rundzie, która odbyła się w Turcji. Dwa słowa: David KNIGHT – chyba nikomu tego zawodnika nie trzeba przedstawiać! Gonili go przez cały sezon, drugi w klasyfikacji Sebastien Guillaume (HUSQVARNA) i trzeci Simone Albergoni (KTM). Bartek Obłucki ze zmiennym szczęściem startował w tym sezonie i ostatecznie wywalczył 9 pozycję w klasie E3. Szkoda, że polski zawodnik nie ukończył kilku rund zawodów (w sumie 3 dni) i trzymajmy kciuki aby w przyszłym sezonie podpisał korzystny kontrakt, bo jak donoszą media raczej nie zostanie w zespole Husqvarny.