Enduro

Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach

23 cze , 2010  

W niespełna dwa tygodnie po Mistrzostwach Świata, rozegranych w Kwidzynie, w naszym kraju odbędzie się kolejna impreza Enduro z międzynarodową obsadą. A to za sprawą Kieleckiego Towarzystwa Motorowego „Novi” – organizatora II rundy Mistrzostw Europy i V/VI rundy Mistrzostw Polski Enduro. Również w Kielcach rozegrany zostanie Puchar Europy klasy 50 ccm, w którym w roku ubiegłym znakomite trzecie miejsce zajął kielecki zawodnik Rafał Bracik. W zawodach wystartuje też Sylwester Jędrzejczyk, który jak wcześniej pisaliśmy, wystartuje w zespole UEM Enduro Promotion.

Park Maszyn i depo umiejscowione będzie na stadionie Arena Kielce, czyli nowym stadionie piłkarskim przy ulicy Ściegiennego 8. Każdego dnia zawodnicy pokonają 16-kilometrową dojazdówkę, aby pokonać cztery pętle o długości około 55 kilometrów. Sama trasa autorstwa Andrzeja Frankowskiego oferuje to co jest dobrze znane bywalcom Rajdów Świętokrzyskich, czyli pełen przegląd nawierzchni, leśnie odcinki pełne kamieni i korzeni , trochę błota i torfu, a także dość strome zjazdy i podjazdy. Próby Cross Test i Enduro Test, obie o długości circa czterech kilometrów opracował zespół pod wodzą Mirosława Misztala, a ten zna się na tej robocie, więc można spodziewać się ciekawych konfiguracji tychże prób. Kierownikiem Zawodów będzie Prezes KTM “NOVI ” Ryszard Bracik, a głównym sędzią pan Marek Kopczyński. W pętli trasy przewidziano dwa obsługowe PKC.

Mapa trasy – Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach 2010

Na liście zgłoszeń do kieleckiej rundy Mistrzostw Europy widnieje ponad 220 nazwisk zawodników z 21 krajów Europy. Zawody rozpoczną się w sobotę honorowym startem z centrum Kielc. Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę punktualnie o 10.00.

Zapraszamy do kibicowania polskim zawodnikom podczas zmagań na trasach Mistrzostw Europy.

Organizator: Kieleckie Towarzystwo Motorowe “NOVI”
ul. Wojska Polskiego 15, 25-364 Kielce
Telefon: 508 215 201, 509 925 919
Faks: (041) 366 30 65
E-mail: euro@novikielce.pl
http://www.novikielce.pl/

(Visited 211 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *