Motohałda 2015 Cross Country

Cross Country, Zawody

Motohałda X

2 wrz , 2015  

Zapraszamy kibiców i zawodników na XX i XX rundę Mistrzostw i Pucharu Polski w Cross Country oraz Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej! MOTOHAŁDA X odbedzie się 3-4.10.2015 w Wałbrzychu.

Motohałda 2015 Cross Country

W zawodach będą mogli wziąć udział amatorzy bez licencji i zawodnicy z licencją C, B lub A na motocyklach enduro, cross i quadach. Będzie też oddzielna motocyklowa klasa MŁODZIK dla zawodników w wieku 10-14 lat.

Nowością tegorocznej rundy będzie nagroda finansowa w wysokości 1000 zł dla zawodnika, który uzyska najlepszy czas okrążenia !!!

Organizowana przez nasz klub WSM Chełmiec impreza to dawka pozytywnej adrenaliny, zarówno dla zwykłych amatorów off-roadu. Udział w zawodach może wziąć każdy, kto posiada motocykl terenowy: crossowy, enduro lub quada.

Wałbrzych, miasto które w ostatnich latach na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportów motorowych, poprzez działania klubu Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Chełmiec, przyciągnęło na stałe wielu fascynatów i zawodników tej widowiskowej dyscypliny sportowej.

Teren na którym rozgrywane są zawody, to ok. 30 hektarowy obszar o zróżnicowanym podłożu i dużych różnicach wysokości. Sporą zaletą jest to, że praktycznie zawodnicy mają tutaj każdy rodzaj podłoża, od piasku, po błoto, trawę i łupek skalny, szuter i kamienie. Towarzyszą również temu liczne naturalne i stworzone przez człowieka przeszkody.

Jedną z nich jest ukształtowana przez lata poprzemysłowa hałda „Wiesław” o wys. 300 m n.p.m..
Kontrastuje ona z otaczającymi ją zielonymi wzgórzami, będąc jednocześnie atrakcyjnym miejscem dla amatorów i zawodników sportów motorowych.

Te widowiskowe zawody na hałdzie „Wiesław”, gdzie będą walczyć o zwycięstwo zawodnicy z całej Polski odbędą się już po raz kolejny, dlatego z całym zaangażowaniem zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej prestiżowej imprezie sportowej.

Zawodnicy będą mieć do pokonania pętlę o długości 8 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, szuter, błoto, piasek. Trasa przebiega po terenach pokopalnianych, masyw zbocza górskiego, las, gdzie jej większa część ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Więcej szczegółów na stronie motohalda.pl
Zapraszamy!!!

(Visited 96 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *