Reprezentacja Polski ISDE 2015

Enduro

ISDE 2015: Podsumowanie

14 wrz , 2015

Nasza reprezentacja zajęła 12 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Świata Enduro. W Koszycach na Słowacji na 90 “Olimpiadzie Motocyklowej” biało-czerwone barwy reprezentowali Marcin Frycz, Grzegorz Kargul, Łukasz Kędzierski, Sebastian Krywult, Jakub Kucharski i Paweł Szymkowski.

W pierwszym dniu nasi zawodnicy osiągnęli 14 lokatę i z dnia na dzień poprawiali ten wynik. Na półmetku w klasyfikacji World Trophy prowadziła Australia przed Włochami i Finlandią, po dyskwalifikacji dwóch zawodników z reprezentacji Francji i jednego z Wielkiej Brytanii oraz straty najlepszego zawodnika z ekipy USA. Nasza drużyna wskoczyła na 10 miejsce, ale po kilkunastu godzinach jury zawodów postanowiło kary cofnąć i wróciliśmy na 12 lokatę. Kolejne dni nic już nie zmieniły, chociaż nasza reprezentacja cały czas trzymała gaz, naciskana przez zawodników z Austrii. Tym samym kończymy Sześciodniówkę Enduro na 12 miejscu. Ważne, że cały zespół ukończył 6 dni morderczych tras w komplecie i chłopaki dali z siebie wszystko! Gratulacje Panowie!!!

ISDE 2015 - Team Poland - Day 6

Grzegorz Kargul - ISDE 2015

Łukasz Kędzierski ISDE 2015

Sebastian Krywult ISDE 2015

Jakub Kucharski ISDE 2015

Klasyfikację World Trophy wygrali faworyci, reprezentacja Francji, za nią uplasowały się zespoły Australii i Hiszpanii. Na otarcie łez, Australia triumfowała w pozostałych dwóch klasyfikacjach juniorów i pań.