Enduro, Team, Zawody

Enduro Wałbrzych!

15 cze , 2015   Video

W Weekend odbyła sie kolejna eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro. III i IV runda zawodów odbyła sie w Wałbrzychu. Wyscigi zorganizowane w formie Endurospirntu miały bardzo dobrą frekwencję, bo oprócz licencjonwanych zawodników była tez klasa Hobby.

Wystartowało ponad 170 zawodników, których nie odstraszył ponad 30 stopniowy upał, który zakończył się ulewą pod koniec pierwszego dnia zawodów. Do przejechania były 2 próby: Enduro i Cross. Trzeba przyznac, że próby były wymagajace a dodatkowo 2 dni pod rząd mocn zmoczona trasa, niejednego zawodnika zaskoczyła;) Próba cross została wyznaczona zaraz obok  paddocku i zawireła elementy superenduro – belki, opony, kamienie i inne przeszkody.Druga  próba – Enduro skladała się z błotnych i kamienistych podjazdów. Dojazdówka też była urozmaicona i trudna technicznie. Wszystko okraszone długim podjazdem na hałdę.

Klasyfikację generalną wygrał Paweł Szymkowski (E2), który wygrał generalkę w sobotę i w niedzielę. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Krywult (E2), na trzecim miejscu podium stanął Marcin Frycz (E1). Drugiego dnia po pechowej awarii w sobotę mocno cisnął Łukasz Kurowski, który mimo upadku na próbie Cross uzyskał 3 czas.