Zawody

MX w Mysiadle za nami!

16 paź , 2014  

W niedzielę (12.10.2014) w Mysiadle na granicy Warszawy i Piaseczna odbyły się pierwsze zawody Motocross o Puchar Wójta Lesznowoli!

Zawody zorganizowane przez klub Jarper X Racing Team przy współpracy z KM Quercus oraz Cross Team Stare Babice przyciągnęły ponad 60 zawodników, którzy rywalizowali na nowo wybudowanym torze. Trzeba przyznać, że przygotowanie toru jak i cała organizacja zawodów stała na profesjonalnym poziomie, co pozwoliło zawodnikom na pokazanie swoich umiejętności jazdy w terenie. Kibice, którzy postanowili spędzić niedzielę na torze w Mysiadle, mieli wspaniałą okazję zobaczyć jak bardzo emocjonującą, a jednocześnie wymagającą dyscypliną sportu jest motocross.

Start - Motocross Mysiadło 2014

Od godziny 10 odbywały się treningi obowiązkowe, a równo w południe zaczęło się prawdziwe ściganie. W każdej z klas odbywały się po dwa wyścigi 15-minutowe, które decydowały o końcowym wyniku. Jako pierwsza startowała klasa Młodzik, w której bezapelacyjnie najlepszy okazał się Konrad Dąbrowski (A.K. polski), syn Marka Dąbrowskiego – wielokrotnego uczestnika rajdu Dakar, który razem ze znakomitym zawodnikiem – Jackiem Czachorem dopingowali swoich synów przez całe zawody. Jacek Czachor zachęcał organizatorów aby stworzyć całosezonowe cykliczne zawody MX, które odbywałyby się m.in. na torze w Mysiadle.

W kolejnym biegu startowali najmocniejsi zawodnicy z licencjonowanej klasy A, w której emocjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Wojtek Kozłowski (X Racing Team) i Marcin Kurowski (Pruszkowski Klub
Motocyklowy). W pierwszym biegu górą był Marcin Kurowski, a reprezentant gospodarzy “Gadżet” był drugi. W drugim biegu kolejność na mecie była odwrotna, a minimalna różnica czasu zadecydowała o wygranej Wojtka Kozłowskiego. Na trzecim stopniu podium, zameldował się także reprezentant Jarper X Racing Team – Robert Kaniewski.

Motocross Mysiadło - Jakub Czachor

Najszybszym zawodnikiem z Licencją B był Patryk Wiśniewski, za nim uplasował się trochę pechowo Paweł Karliński, któremy w pierwszym biegu zgasł motocykl i stracił sporo cennych sekund. Trzecie miejsce na podium wywalczył Sławomir Milczarek.

W klasie Licencja C brylował Oskar Pyszczek, który widowiskową i pewna jazdą wygrał oba wyścigi w świetnym stylu, a w klasyfikacji generalnej wyprzedził Kamila Wojciechowskiego i Macieja Dębskiego.  Zawodnicy Cross Team Stare Babice zgarnęli całe podium w klasie Junior: 1. Erwin Barszczewski, 2. Tomasz Krawczyk, 3. Sebastian Grzegorczyk.

Najwięcej zawodników wystartowało w klasie Hobby, w której mogliśmy obserwować zaciętą walkę, między Grzegorzem Wróblewskim a Pawłem Bełzem, triumfował ostatecznie ten pierwszy wygrywajac oba biegi. Trzecie miejsce zgarnął Wojciech Kreps.

Klasyfikację klasy Kobiet wygrała Blanka Kalisz i jak widać było gołym okiem motocross to sport nie tylko dla panów.

MX Mysiadło - Wojtek Kozłowski

 

Trzeba przyznać, że zawody były zauważone i wspierane przez lokalne i nie tylko władze, obecni byli m.in. Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik – Wójt Gminy Lesznowola, Pan Jan Dąbek – Starosta Piaseczna, Józef Zalewski -Burmistrz Piaseczna. Wśród kibiców można było wypatrzyć Pana Wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który jak widać jest zainteresowany rozwojem motor sportu.

Imprezę w Mysiadle należy zaliczyć do bardzo udanych, nie tylko ze względu na poziom sportowy, ale także na dobrą organizację oraz sporą ilość kibiców, którzy chyba upodobali sobie Mysiadło jako stały punkt imprez motocyklowych na mapie Mazowsza. Tak jak mówił Jacek Czachor podczas zawodów – wszyscy życzyliby sobie (zawodnicy, działacze, rodzice dzieci, których pociechy zaczynają uprawiać terenowe dyscypliny motocyklowe) aby powstało kilka torów MX i SuperEnduro okolicach Warszawy, na których będzie można szkolić młodych zawodników, trenować i przeprowadzać pełen cykl zawodów.

MX Mysiadło - Wyścig Licencja C

Dziękujemy za emocje, gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!!!

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronie:
http://wyniki.motoresults.pl/?idzawody=1721&g=0&lang=pl

Galerie zdjeć:

1. https://picasaweb.google.com/110817685465419151138/MXMysiadO

2. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.731026123600907.1073741832.659605767409610&type=1

Tekst: Rafał Galiński
Zdjęcia: Daniel Strzaliński www.strzalinski.com

(Visited 182 times, 1 visits today)

, , , , , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *