Enduro, Zawody

MP i PP Enduro Morawica 16-17.08

31 lip , 2014  

Zapraszamy na VII i VIII rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Rajdach Enduro (16-17.08) oraz imprezę Enduro Dla AMATORÓW która odbędzie się w niedzielę 17.08.2014!

Tradycje sportów motocyklowych w regionie Świętokrzyskim sięgają swymi korzeniami do okresu międzywojennego. Cieszący się renomą motocyklowy Rajd Świętokrzyski jest jednym z najstarszych z rozgrywanych w Europie. W okolicach Kielc na przestrzeni lat rozegrano kilkaset rajdów motocyklowych różnej rangi – od mistrzostw krajowych, poprzez Puchar Pokoju i Przyjaźni Krajów Demokracji Ludowej, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świta do zorganizowanej dziesięć lat temu 79 Sześciodniówki Motocyklowej. Malownicze, a zarazem trudne trasy oraz widowiskowe próby terenowe przyciągały (i przyciągają!) na Kielecczyznę zawodników motocyklowych żądnych rajdu Enduro z prawdziwego zdarzenia.

MP Enduro w Morawicy

Kolejny rajd Enduro w regionie świętokrzyskim będzie miał miejsce 16 i 17 sierpnia, a bazą VII i VIII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski będzie Kopalnia Wapienia w Morawicy (ul. Górnicza 42). Organizatorzy przewidują klasyczny rajd z trasą o długości 55 kilometrów w jednym okrążeniu. Przygotowano gruntowe i szutrowe szlaki, trochę lasu z korzeniami i nieco błotnych przepraw.

Cross Test rozegrany zostanie w sąsiedztwie toru motocrossowego w Dębskiej Woli – jednakże z wyłączeniem części ze skokami. Enduro Test przeprowadzony zostanie w miejscowości Łukowa w naturalnym terenie z kilkoma podjazdami.
Organizatorzy – Kielecki Klub Motocyklowy Wena, przy współpracy Brzezińskiego Klubu Motorowego Racing i Radomskiego Towarzystwa Motorowego – korzystając z faktu, że impreza będzie przeprowadzona poza drogami publicznymi zapraszają do udziału także posiadaczy niezarejestrowanych motocykli i quadów. Podczas rajdu bedzie obowiązywała zasada zamkniętego Parku Maszyn.

15 sierpnia przypada piąta rocznica śmierci wybitnego kieleckiego zawodnika motocyklowego Zbigniewa Banasika. Organizatorzy obiecują nie zapomnieć o tej rocznicy i uczcić pamięć nieodżałowanego “Biniola”.

Regulamin uzupełniający zawodów

Źródło: www.kkmwena.pl – Jarosław Ozdoba

(Visited 51 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *