Enduro, Video, Zawody

Prawdziwe Enduro w Nowym Sączu

20 kwi , 2014   Video

Ciężkie warunki…! Super trasa….! To było prawdziwe enduro! Tak zawodnicy podsumowali I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro.

W miniony weekend w Nowym Sączu 86 zawodników (43 MP i 43 PP) i zawodniczek rywalizowało w wyjątkowo trudnych warunkach: szuter, kamienie, trawa i ziemia szybko zmieniły się w płynące błoto, głębokie koleiny oraz strome, śliskie podjazdy i zjazdy. Było ciężko, nawet bardzo ciężko ale o to chodziło, walka nie tylko z terenem i sprzętem ale i z samym sobą!

Kluczowe role odegrały tutaj, oprócz umiejętności, przygotowanie sprzętu, a przede wszystkim kondycja zawodników! Długość pętli/okrążenia wynosiła około 35 km na której organizatorzy (Grupa 4×4) wyznaczyli trzy próby sportowe: cross, extreme i enduro. Pierwotne założenia, co do ilości okrążeń ( MP – 6 i 5, PP – 5 i 4) na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych – ciągłe opady ulewnego deszczu, zmodyfikowano komunikatem i zarówno MP, jaki i PP przejechały o jedno okrążenie mniej zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu zawodów.

Enduro Nowy Sącz 2014

W klasyfikacji generalnej rajdu w klasie Motocykle prowadzi Marcin Frycz reprezentujący BKM Bielsko Biała. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Sebastian Krywult a trzecie Jakub Kucharski z HAWI Opole.

Dominik Drąg (BKM Bielsko Biała) jadący w MP E2/E3 na pytanie, jak wrażenia po pierwszym dniu zawodów: „ dostaliśmy baty ale było fajnie. Szkoda, że trasa została skrócona. Mieliśmy mieć sześć okrążeń ale przy piątym okrążeniu trzecią próbę odwołano. Szkoda, bo jeszcze bym pojeździł… Było strasznie ślisko ale dało się jechać, było naprawdę fajnie!”

W zawodach mogliśmy kibicować również Paniom, które doskonale radziły sobie w tym trudnym terenie. Zapytaliśmy uśmiechniętą, zadowoloną Karolinę Juzwenko, jak poradziła sobie z takim wyzwaniem: „startuję pierwszy raz w enduro chociaż jeździłam już wcześniej w Czechach ale było mniej błotniście. Przejechałam dwa kółka, jestem wykończona ale zadowolona z siebie, było fajnie.”

Najmłodszym zawodnikiem w PP był Kacper Baklarz 14-letni zawodnik BKM Bielsko Biała, który przyniósł klubowi aż 40 pkt zajmując 1. miejsce w klasie Junior 50.

A tak podsumował zawody Dyrektor Rajdu Szczepan Żmuda „Specjalizujemy się w organizacji imprez samochodowych i sami siebie nie możemy oceniać jako organizatorów ale ocenili nas zawodnicy i za tą wysoką ocenę bardzo serdecznie im dziękujemy. Podobało mi się najbardziej, wielokrotnie powtarzane na ustach startujących stwierdzenie, że było to prawdziwe Enduro. Podziwiam szczególnie upór i wytrwałość wszystkich Pań startujących w klasie kobiet – dziewczyny, nie poddawajcie się!

Władzom miasta, wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy za okazaną przychylność w organizacji tego prestiżowego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w zawodach i zapraszamy na kolejne organizowane przez Grupę 4×4.” – zawsze aktualne informacje na www.grupa4x4.pl.
Zatem… „Enduro tylko dla twardzieli” w Nowym Sączu będziemy długo wspominać!

WYNIKI

I i II runda Enduro 2014 MP
Klasyfikacja generalna: 1. Marcin Frycz (BKM Bielsko Biała), 2. Sebastian Krywult (BKM Bielsko Biała), 3. Jakub Kucharski (HAWI Opole).Master: 1.Leszek Drogosz (ET Kielce), 2. Wojciech Rencz (AP Głogów), 3. Paweł Cedro (ET Kielce). E1: 1. Frycz Marcin (BKM Bielsko Biała), 2. Rafał Barcik (KTM NOVI Kielce), 3. Krzysztof Łabuda (CKM Cieszyn). E2/E3: Sebastian Krywult (BKM Bielsko Biała), 2. Marcin Małek (HAWI Opole), 3. Gazda Błażej (CKM Cieszyn). ATV Open: 1. Paweł Samek (Grupa 4×4), 2 . Romaniak Paweł (CKM Cieszyn), 3. Mariusz Wojtasik (Grupa 4×4). Junior 50: 1. Kacper Zięba (KTM NOVI Kielce), 2. Socha Dawid (KTM NOVI Kielce), Michał Cedro (ET Kielce), 3. Konrad Lasocki (obaj KTM Novi Kielce). Junior:  Damian Magierowski (CKM Cieszyn), 2. Jakub Kucharski (HAWI Opole), 3. Konrad Lasocki (ET Kielce).

I i II runda Enduro 2014 Puchar Polski
Kobiety: 1. Patrycja Komko (SM PANDA Racing) 2. Karolina Juzwenko (SM PANDA Racing), 3. Agnieszka Smolińska (WMKS Włodawa). Master: 1. Jacek Wąs (SM PANDA Racing), 2. Wojciech Lechowski (Automobilklub Polski), 3. Jacek Kaczmarek (MKM Myślenice). E1: 1 Sebastian Banaś (SM PANDA Racing), 2. Maciej Dobrowolski (WSM Chełmiec), 3. Blażej Niedźwiedź (BKM Bielsko Biała). E2/E3: 1. Konrad Kamiński (OKSM Endurorana), 2. Marcin Krawczyk, 3. Tomasz Kotula (WSM Chełmiec). ATV Open: 1. Jacek Mądry (Automobilklub Polski) 2. Grzegorz Orszulik (CKM Cieszyn), 3. Adrian Janik (Grupa 4×4). Junior 50: 1.Kacper Bakalarz (BKM Bielsko Biała).

Zdjęcia: Joanna Łakomy

(Visited 104 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *