Motoextreme 4 - Mysiadło

Cross Country, Extreme Enduro

MotoXtreme 4 – podsumowanie

2 paź , 2013  

W dniach 21-22 września na terenie miejscowości Mysiadło (k. Warszawy) odbyła się czwarta edycja motocyklowego weekendu MotoXtreme. W ramach dwudniowej rywalizacji motocyklistów odbyły się finałowa runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country oraz ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro.

Cross Country

Warto podkreślić, że cały cykl MOW Cross Country został zaplanowany tak, aby wystartować mogli w nim również amatorzy motocyklowego off-roadu. Pierwsze dwie rundy odbyły się w Górze Kalwarii, trzecią rozegrano w Kurdwanowie, natomiast finał miał miejsce w Mysiadle.
Na około 5-kilometrowym torze najlepsi zawodnicy przejeżdżali około 14 okrążeń w ciągu regulaminowych 90 minut. Najlepszy wynik w klasie Senior 1B zanotował reprezentant Jarper X Racing – Sławomir Jabłoński. Za jego plecami zameldowali się Filip Stankiewicz z Automobilklubu Polski oraz Daniel Masiak z Jarper X Racing. Najwięcej punktów w cyklu zgromadził Masiak, przed Jabłońskim i Patrykiem Wiśniewskim z KM Cross Team Stare Babice.

Motoextreme 4 - Mysiadło

W klasie Senior 2B zwyciężył Dominik Asłan z Automobilkubu Polski, który sezon 2013 może zaliczyć do szczególnie udanych. Oprócz zwycięstw w Cross Country zawodnik AP Warszawa świetnie radził sobie również na trasach enduro. Za Asłanem finiszował Michał Włodarczyk z ŁKM Łódź i Damian Kwestarz z Jarper X Racing. W generalce zwyciężył Paweł Karliński z KM Cross Team Stare Babice przed Karolem Kysiakiem z Jarper X Racing i Dominikiem Asłanem.
Klasę Masters zdominowali zawodnicy Jarper X Racing. Najszybszy w całym cyklu był Robert Kaniewski, który finiszował przed Sławomirem Suchorowskim. Trzecią lokatę zajął Wiesław Wiśniewski z KM Wisła Chełmno.
Wielu emocji dostarczyły również wyścigi w klasach Junior oraz Kobiet. Najszybszym Juniorem w Mysiadle był Alan Barszczewski (KM Cross Team Stare Babice), który wyprzedził Bartłomieja
Wojtasiewicza (KM MXMOTO Racing) i Pawła Kałanczyńskiego z Jarper X Racing. Wśród kobiet bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem była Alina Łaszcz z Jarper X Racing, która przejechała
aż dwa okrążenia więcej niż druga na mecie Natalia Śniady z ŁKM Łódź. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kula z AP Warszawa.

Super Enduro

Emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, kiedy na specjalnie przygotowanym torze pojawili się specjaliści w ekstremalnym enduro. Dla licznie zgromadzonej publiczności zabawa zaczęła się
wraz z rozpoczęciem pierwszych treningów.

Motoextreme 4 - Mysiadło 2013

Trasa była szybka i dość efektowna. Nie brakowało długich i wysokich lotów, przepraw błotnych, wodnych i kamienistych. Do tego cała masa zakrętów i mniejszych hopek. Wśród zawodników z licencją C najlepszy był Krzysztof Nędzka z Automobilklubu Krakowskiego. Na drugiej pozycji dojechał Łukasz Chłap z ETER Rymanów, a trzeci był Dawid Nastula z BKM Silesia.
W “licencji B” zdecydowanie zwyciężył Michał Włodarczyk z ŁKM Łódź przed Piotrem Cieślińskim z Jarper X Racing i Pawłem Drzewieckim z ŁKM Łódź, który podczas wręczenia pucharów otrzymał największe brawa.
Fascynującą bitwę stoczyli zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów. Koniec końców zwyciężył Adam Tomiczek z UKS Wiraż Cieszyn, przed Jakubem Kucharskim z HAWI Opole i Karolem Paśko z ETER Rymanów. Warto zaznaczyć, że czwarty w generalce Damian Magierowski (SKM Krzeniów) do Karola Paśko stracił jedynie punkt. Podium na koniec sezonu wygląda następująco: Tomiczek na pierwszym miejscu, a zanim Kucharski i Magierowski.

SuperEnduro Mysiadło 2013

Niezwykle dramatyczny przebieg miał finał Mistrzostw Polski Open. Najszybszy w treningach był Wojtek Kozłowski (Jarper X Racing). Niestety, aby wygrać trzeba jeszcze dojechać do mety. A to tym razem się “Gadżetowi” nie udało. Podczas pierwszego finału jechał zdecydowanie i szybko. Jednak dwie wywrotki przekreśliły szansę na dobrą lokatę. Podobnie było w drugim finale. Niestety wywrotka przy dużej prędkości i uderzenie w kierownicę skutecznie zakończyły marzenia o podium.
Zwyciężył Paweł Kaim z BKFM Flow, który zaprezentował skuteczną do bólu jazdę we wszystkich trzech finałach. W pierwszym biegu był trzeci, mimo czasochłonnej wywrotki w połowie dystansu. Natomiast w dwóch pozostałych zwyciężył wyraźnie. Za jego plecami w generalce zawodów zameldowali się dobrze dysponowani Adam i Tomasz Zychowie z ŁKM Łódź.

Superenduro Mysiadło 2013

Jednak tytuł Mistrza Polski już wcześniej zapewnił sobie Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn), którego w Mysiadle zabrakło. Podobnie jak drugiego w generalce Łukasza Kurowskiego (Pruszkowski Klub Motocyklowy). Trzecie miejsce w sezonie zajął Paweł Kaim.

Źródło: Informacja Prasowa Jarper X Racing Team, zdjęcia Bartłomiej Kowalski.

(Visited 50 times, 1 visits today)

, ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *