Cross Country Góra Kalwaria 2013

Cross Country

Zdobywcy mazowieckiej pustyni

1 wrz , 2013  

W dniach 24-25 sierpnia na terenie poligonu w Górze Kalwarii odbyły się dwie kolejne rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w wyścigach motocyklowych Cross Country. Szybka i ciężka trasa okazała się wymagającym poligonem, na którym rozegrała się kolejna batalia o prymat w zawodach Cross Country.

XI i XII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country za nami. Tym razem wyścigowa karawana zawitała do Góry Kalwarii. Na tamtejszym poligonie na starcie zawodów Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Warszawskiego stanęło 168 zawodników. Trasa była szybka, ale ciężka, a duża jej część wiodła piaszczystymi ścieżkami przywodzącymi na myśl rajdy pustynne. Malownicze rejony kalwaryjskiego poligonu przypadły do gustu większości zawodników.
Prace ziemne na specjalnie przygotowanym torze trwały 4 dni, a dodatkowo po sobotnich zmaganiach przed startem niedzielnej rywalizacji trasa została dodatkowo wyrównana. Efekt był widoczny gołym okiem.

Mistrzostwa Polski – bracia Kędzierscy dominują

W ramach klasyfikacji XI i XII rundy Mistrzostw Polski Cross Country zawodnicy ścigali się w pięciu klasach. Wśród kierowców quadów najszybszy w trakcie całego weekendu okazał się Dawid Kalinowski z TM Drogbud Cross ATV Piła. Zawodnik z numerem 407 pozostał niepokonany zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na drugim i trzecim stopniu podium znaleźli się Zbigniew Zych (Sekcja Motorowa GKS Bogdanka) i Wiesław Biliński (Motoklub Oborniki).
Całe podium w klasie Junior 85 zajęli zawodnicy ŚTM Moto-Max, a mianowicie Kamil Szuta,Piotr Szczepanek i Jakub Wesołowski. W klasie Junior wszyscy zawodnicy zarówno w sobotę,
jak i w niedzielę kończyli zmagania na identycznych pozycjach! Natomiast podium zdobyli zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka. Pierwszy był Maciej Więckowski, drugi Sebastian Witkowski, a trzeci Dominik Małecki.

W klasach seniorskich dominowali bracia Kędzierscy. Utytułowani zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka zaliczą występ w Górze Kalwarii w do bardzo udanych. Karol Kędzierski w klasie Senior 1 dwukrotnie meldował się na pierwszy miejscu, dwukrotnie przed Pawłem Szturomskim z Automobilklubu Głogów i Krzysztofem Jarmużem z MKS Zjednoczeni Stryków. Podobny rezultat uzyskał Łukasz Kędzierski w klasie Senior 2. Jednak za plecami Łukasza walka była nieco bardziej zacięta. Koniec końców na drugim miejscu dwudniowe ściganie ukończył Sebastian Kałużny z Racing Club Leszno, a na trzecim Sylwester Jędrzejczyk z KKM Kwidzyn.

Puchar Polski – Cross Country jest w modzie

Największym pozytywnym aspektem zawodów w Górze Kalwarii jest duże zainteresowanie amatorów motocyklowego off-roadu, które przełożyło się na znakomitą frekwencję w cyklu Pucharu Polski oraz w klasie Hobby, w której zawodnicy ścigali się w ramach Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.
Kierowcy quadów w klasyfikacji Pucharu Polski ścigali się w klasach Quad Open i Quad 2K Junior. W pierwszej zwyciężył Roman Gwiazda przed Markiem Żyndą i Jakubem Ziemieckim. W juniorach najszybszy okazał się Mikołaj Błaszczak, który ukończył zawody przed Krystianem Rostkowskim i Mikołajem Kwiecińskim.

W klasie Weteran na podium stanęli odpowiednio Wiesław Wiśniewski, Michał Czochralski i Robert Kaniewski. Natomiast w motocyklowej klasie Junior najlepiej pojechali Kacper Serówka, Alan Barszczewski i Bartosz Szutowski.
Wśród zawodników startujących w klasie Senior 1 walka trwała na całego w trakcie obu dni wyścigowych. W końcowej klasyfikacji najszybszy okazał się Marcin Stuszewski, który wyprzedził Daniela Masiaka i Rafała Maciążka.
Zawodnicy ścigający się mocniejszymi motocyklami startowali w klasie Senior 2. Tam kolejne zwycięstwo zaliczył Dominik Asłan, który ukończył zawody przed Zbigniewem Gillem-Kaśniewskim oraz Filipem Kamińskim.
Oficjalne zakończenie zawodów odbyło się po wyścigach niedzielnych. W uroczystej dekoracji zawodników udział wzięli Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński, Poseł Artur Dębski oraz Radny Gminy Lesznowola Michał Otręba.

Szczegółowe wyniki:

Mistrzostwa Polski: http://bit.ly/14XBhjJ

Puchar Polski: http://bit.ly/17szTlc

Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego: http://bit.ly/17szVte

Pełna galeria zdjęć: http://on.fb.me/1dFEJUy

Źródło: Informacja prasowa Jarper X Racing, zdjęcia: Daniel Strzaliński Fotografia

(Visited 68 times, 1 visits today)

, ,1 Response

  1. tuxkilla pisze:

    Oby jak najwięcej było takich imprez, należy zwrócić uwagę na piękno tego sportu, więcej torów przede wszystkim :S

    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *