Cross Country - Góra Kalwaria 2013

Cross Country, Zawody

Cross Country w Górze Kalwarii

11 sie , 2013  

Na zakończenie okresu wakacyjnego w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, w Górze Kalwarii odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w zawodach motocyklowych Cross Country. Na piaszczystym poligonie w Górze Kalwarii zaprezentują się najszybsi zawodnicy ścigający się w formule Cross Country. Zawody odbędą się w ramach kolejnej edycji weekendu motocyklowego MotoXtreme 3.

Cross Country to dynamiczne wyścigi terenowe organizowane na zamkniętej trasie. To bez wątpienia bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Pod koniec sierpnia w Górze Kalwarii wystartują najlepsi w Polsce specjaliści w tej dyscyplinie. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Cross Country – to wszystko w Górze Kalwarii w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku.

Cross Country Góra Kalwaria

Impreza zostanie zorganizowana na terenie poligonu w Górze Kalwarii, natomiast baza i biuro zawodów będą zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Organizatorem zawodów jest klub motorowy Jarper X Racing.
Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania zawodów o tak wysokiej randze, bo mówimy przecież o Mistrzostwach Polski, nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. – tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do sierpniowego wydarzenia.

MP i PP Cross Country 2013

Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny, a organizator oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych dla wszystkich gości, którzy zdecydują się odwiedzić zawody MotoXtreme 3.
W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody Cross Country w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł. – dodaje Mirosław Pleskot.

Źródło: Informacja prasowa Jarper X Racing

(Visited 23 times, 1 visits today)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *