Cross Country, Zawody

Zmiana terminu MotoXtreme 3

11 mar , 2013  

W związku ze znacznym pogorszeniem aury Główna Komisja Sportu Motocyklowego podjęła decyzję o odwołaniu zawodów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Corss Country, które miały się odbyć w dniach 16 i 17 marca 2013. Tym samym kolejne zawody z cyklu MotoXtreme odbędą się prawdopodobnie w sierpniu.

W dniu 11 marca 2013 roku Główna Komisja Sportu Motocyklowego opublikowała komunikat nr 4/2013, wedle którego I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country, które miały odbyć się w ramach weekendu MotoXtreme 3 w Górze Kalwarii w dniach 16 i 17 marca 2013 roku – zostają odwołane.
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście pogoda, która w ostatnich dniach znacząco dała się organizatorom we znaki. Dość solidne opady śniegu oraz znacznie obniżenie temperatury uniemożliwiają rozegranie otwierających sezon zawodów w Górze Kalwarii.
Dla nas to bardzo przykra informacja, ponieważ od prawie dwóch miesięcy pracowaliśmy na najwyższych obrotach. Na dzień dzisiejszy jesteśmy gotowi do przeprowadzenia rywalizacji na poligonie w Górze Kalwarii. Przez ostatnie 4 dni pracowaliśmy nad przygotowaniem trasy oraz zaplecza organizacyjnego. Niestety pogoda pokrzyżowała nam szyki. Cel był jasny – chcieliśmy zorganizować największe na Mazowszu zawody Cross Country. I tak zrobimy, tyle że nie w marcu, a prawdopodobnie w sierpniu” – komentuje sytuację Prezes Jarper X Racing Team Paweł Szymański.
Według wstępnych ustaleń organizatora oraz przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego zawody MotoXtreme 3, a zatem dwie rundy MP i PP Cross Country oraz dwie rundy Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country odbędą się 24 i 25 sierpnia 2013 roku. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas Prezydium Zarządu.

Źródło: Informacja prasowa Jarper X Racing Team

(Visited 2 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *