Taddy Błażusiak w Atlas Arenie

EnduroCross

Taddy Błażusiak w Atlas Arenie

14 lis , 2012  

Ma kilkanaście tytułów Mistrza Polski, Europy i Świata. Obok Roberta Kubicy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli w świecie sportów motorowych. To zawodnik, który od kilku lat jeździ na stałym, równym poziomie… mistrzowskim. Ten zawodnik to Tadeusz Błażusiak, a swoje niecodzienne umiejętności pokaże już 8 grudnia w Atlas Arenie podczas Mistrzostw Świata Super Enduro.

Taddy Błażusiak w Atlas Arenie

Super Enduro to nazwa stosowana od niedawna. Wcześniej, częściej korzystano z określeń „halowe enduro” lub „endurocross”. To ostatnie w Stanach Zjednoczonych używane jest do dziś. Wszystkie trzy odnoszą się do efektownych wyścigów motocyklowych organizowanych na trudnym, specjalnie przygotowanym torze off-roadowym.
Tadeusz Błażusiak jest bezapelacyjnie największą postacią tej dyscypliny. W bogatej historii startów udało mu się dwukrotnie zdobyć Mistrzostwo Świata Super Enduro i trzykrotnie Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w Endurocrossie. Na swoim koncie Taddy ma również Złoty Medal Pucharu Świata w halowym enduro, Złoty Medal X Games (czyli olimpiady sportów ekstremalnych) oraz całą serię zwycięstw w najtrudniejszych ekstremalnych rajdach świata. Mowa o amerykańskich zawodach Last Man Standing, brytyjskich The Tough One, włoskich Hell’s Gate czy wreszcie austriackich Erzbergrodeo, które jako jedyny człowiek na Ziemi wygrał 5 razy z rzędu! Wyliczanka drugich i trzecich miejsc zajęłaby znacznie więcej miejsca.
Nic dziwnego, że pochodzący z Nowego Targu zawodnik jest dla wielu miłośników motoryzacji uosobieniem perfekcji i najwyższego kunsztu. I nie ma tu ani odrobiny przesady. W ubiegłym sezonie Taddy zarówno w Mistrzostwach USA, jak i w Mistrzostwach Świata wygrał wszystkie rundy Super Enduro i Endurocross, w których startował. To był perfekcyjny sezon.
Kolejne sukcesy Polaka i ogromny wzrost zainteresowania osobą jedynego polskiego zawodnika jeżdżącego w fabrycznym teamie KTM sprawiły, że Super Enduro nie jest już anonimową dyscypliną w naszym kraju. Co więcej, w grudniu po raz kolejny zawitają do Łodzi Mistrzostwa Świata Super Enduro. Na Atlas Arenie wystartuje również Tadeusz Błażusiak.

Bilety do kupienia na www.enduroarena.pl.

(Visited 82 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *