Enduro

ENDURO Malechowo

21 paź , 2012  

W dniach 27 – 28 października 2012 roku na terenie gminy Malechowo odbędzie się dwudniowy Rajd Motocyklowy ENDURO o Puchar Morza Bałtyckiego w Rajdach Enduro. Wystąpią w nim zawodnicy ze ścisłej czołówki, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Zawody będą typowym rajdem enduro dla zawodników licencjonowanych jak i amatorów.

Dziś są problemy ze znalezieniem takiego miejsca gdzie można organizować enduro, my znaleźliśmy. Nie będzie to enduro typu jazda w koło komina jak to bywa ostatnio z organizacją takich zawodów ze względu na ochronę środowiska czy twarde stanowisko pseudo ekologów. Tu środowisko jest bardzo przyjazne organizacji tych zawodów wręcz przejęło całą inicjatywę ich organizacji. Jak wszystko wypali z pewnością w przyszłym sezonie zorganizujemy tu Mistrzostwa Polski. Apelujemy do wszystkich miłośników tej dyscypliny by nie zawieźć lokalnych zarówno działaczy jak i władz, które bardzo zaangażowały się w organizację tych zawodów, by licznie przybyli na te zawody, by nie spalić na panewce tego miejsca.
Enduro będzie przyjazne dla tych co oczekują trudnej i wymagającej trasy i dla takich co zaczynają lub traktują taką jazdę relaksowo. Jest to z pewnością wyzwanie dla tych co jeszcze nie startowali w takich zawodach. Zapewniamy że warto, niezła będzie zabawa.
Nie będzie to tylko jazda okrężna jak to często bywa i nic się nie dzieje. Zapewniamy że całość rozegra się na bardzo długich i wymagających próbach. Oczywiście wszystkich debiutujących w tej dyscyplinie przeszkolimy o zasadach rajdu i jak nie łapać karnych punktów. Taki regulamin jest na stronie http://www.pzm.pl/regulaminy/enduro-2012.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: zgloszeniezawody@wp.pl
Pętla rajdu około 22 – 25 km w tym dwie próby tj: test motocross, próba około 5 min i test enduro około 7 min. Dopuszczone będą motocykle zarówno enduro jak i motocross oraz quady bez rejestracji. Nie jest wymagane również prawo jazdy gdyż trasa przebiega drogami nie utwardzonymi.
Szczegóły pod nr. tel 788 391 161

(Visited 13 times, 1 visits today)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *