I/II el MP i PP Cross Country Białystok 2012

Cross Country

Sezon Cross Country otwarty!

2 kwi , 2012  

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się 1 i 2 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Na starcie stanęło 135 zawodników z całej Polski w tym kliku zza wschodniej granicy. Nie zabrakło doskonałych riderów takich jak Kędzierski, Giemza, Kędziora, czy reprezentującego barwy miejscowego klubu Offroad Białystok – Vice Mistrza Europy w Cross Country Rafała Kiczko. Obiekt, na którym odbyły się zmagania to położony w naturalnej scenerii spory kawałek ziemi, który tuz przed wyścigami został przekształcony w tor. Charakteryzował się zmienną nawierzchnią, począwszy od trawiastej i błotnistej części, a skończywszy na piaszczystej. Pogoda jak to na Podlasiu, przywitała zawodników chłodnym uściskiem dłoni, już pierwszego dnia mocno padał deszcz, a następnie śnieg, co pogorszyło właściwości jezdne. Oprócz śniegu w powietrzu znajdowała się masa błota spod kół, które skutecznie zatykało gogle, a później twarze zawodników. Drugiego dnia zaświeciło słońce i nastroje znacznie się poprawiły.

Rafał Kiczko, MP Cross Country, Senior 2, Kawasaki

Mistrzostwa Polski Cross Country

W klasie Senior 2 na pierwszym stopniu podium stanął Łukasz Kędzierski. Jak zwykle dał pokaz pięknej i skutecznej jazdy do celu. Tuz za nim uplasował się Kamil Walczak i Mieszko Gotkowski. W Senior 1 kolejność na mecie wyglądała następująco Wacław Skolarus, Paweł Szturomski i Michał Kędziora. W klasyfikacji Quadów, które jako pierwsze ruszały na trasę zwyciężył Łukasz Lewy. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kalinowski, a na trzecim lokalny zawodnik Artur Mulawa z klubu Offroad Białystok. W klasie Junior bezapelacyjnie zwyciężył Maciek Giemza, za nim na lini mety pojawił się Maciej Więckowski oraz charakteryzujący się świetnym tempem od początku do końca biegu Sebastian Witkowski. W klasie Junior 85 zwyciężył Dominik Małecki, przed Piotrem Szczepankiem i Kamilem Szutą z CKM Cieszyn.

Puchar Polski Cross Country

Puchar Polski rywalizował w siedmiu kategoriach:  Senior 1, Senior 2, Quad 2K, Quad 4K, Quad 2K Junior, Weteran oraz Junior.

Cross Country Białystok - Puchar Polski - Quady

Dariusz Strzelecki z klubu Motorsport Castrol Team Toruń to zwycięzca klasy Senior 2, natomiast w Senior 1 w nieziemskim tempie kolejne okrążenia pokonywał Damian Bykowski z Offroad Białystok, który oczywiście stanął na najwyższym stopniu podium. Lokalna publiczność miała wielki powód do radości. Wspierany przez kibiców Bykowski wyciskał przez półtorej godziny 100% ze swojego Kawasaki. Wojciech Jarosz to zwycięzca klasy Quad 2K, w 4K wygrał Tomasz Karpowicz. Quad 2K Junior to kolejny dobry występ zawodnika Offroad Białystok – Dominika Dołęgiewicza, który stanął na najwyższym stopniu podium.
W klasie Weteran dominował Robert Kaniewski z X Racing Team, który zwyciężył we wszystkich wyścigach.
Klasa Junior to kolejny sukces miejscowych zawodników. Na pierwszym miejscu stanął Dawid Kucbor, a na drugim Paweł Rybiński – obydwaj z Klubu Offroad Białystok. Tuż za podium uplasował się ich klubowy kolega Przemek Klepacki.
W zawodach wystartowała tylko jedna przedstawicielka płci pięknej Ada Żukowska z miejscowego klubu Offroad Białystok, która za wyjątkową wytrwałość i wolę walki otrzymała od firmy Metal-Fach z Sokółki specjalną nagrodę – motocykl marki TM. Ada nie kryła łez wzruszenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii w zawodów na blogu Piotra Czechowskiego.

Szczegółowe wyniki na stronie motoresults.pl

Źródło: offroadbialystok.pl

(Visited 25 times, 1 visits today)

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *