Enduro, Zawody

I Kociewski Rajd Enduromaniaka

16 wrz , 2011  

I Kociewski Rajd Enduro

I Kociewski Rajd Enduro

Grupa amatorów sportów motorowych podjęła obywatelską inicjatywę offroadową, której efektem jest zorganizowanie I Kociewskiego Rajdu Enduromaniaka na terenie Gminy Świecie, Jeżewo, Drzycim i Bukowiec na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego w terminie 1.10.2011 roku. Patronat nad tą imprezą objął Pan Tadeusz Pogoda – Burmistrza Świecia.


I Kociewski Rajd Enduromaniaka jest pierwszą tego typu imprezą na terenie Naszego regionu, którego uczestnikami będą kierowcy motocykli enduro oraz quadów dopuszczonych do ruchu wraz z ważnym ubezpieczeniem OC.  Ze względów bezpieczeństwa założyliśmy, iż liczba uczestników nie przekroczy 250 startujących. Cała trasa rajdu liczy blisko 70 km i w 95% stanowi przejazd w terenie o różnym stopniu trudności z tego też względy uczestnicy bezwzględnie muszą jechać na ogumieniu typu „cross”. Niniejszy Rajd jest imprezą jednodniową przygotowaną na podstawie regulaminu rajdu, którego uczestnicy będą zobowiązani przestrzegać. Regulamin uwzględnia obowiązujące przepisy Prawa o ruchu drogowym.
Miejscem startu oraz meta rajdu będzie zlokalizowana przy Ośrodku Wypoczynkowym „Deczno” a trasa zostanie poprowadzona przez obszar Nadleśnictwa Dąbrowa.

Dowiedzieliśmy się też od organizatorów trochę więcej szczegółów o trasie: “Na trasie rajdu czekają na uczestników 3 OS-y i minimum 2 punkty kontroli przejazdu (PKP) na których trzeba się zameldować. Odcinki specjalne cechują się ostrymi zjazdami i podjazdami o długościach od 50 do 150 metrów oraz przejazdami przez przeszkody wodne i błotne.

Osobami do kontaktu w sprawie I Kociewskiego Rajdu Enduromaniaka są:
Wojciech Stożek tel. 697-096-692
Ireneusz Landowski tel. 697-096-424
E-mail: enduro.swiecie@gmail.com
Więcej informacji na temat rajdu na stronie internetowej: http://www.offroad-swiecie.home.pl/

(Visited 17 times, 1 visits today)

, ,1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *