Enduro

Startuje 86ta Sześciodniówka Enduro!

8 sie , 2011  

W poniedziałek, 8 sierpnia znacznie wcześniej niż tradycyjnie, w miejscowości Kotka w Finlandii startuje kolejna już 86ta międzynarodowa Sześciodniówka. Finowie znani szczególnie z rajdów samochodowych i rajdów Enduro przygotowali w tym roku szczególnie wymagającą trasę. Chcąc pomóc swojemu zespołowi i wreszcie przerwać, trwającą od 3 lat, dominację zespołu francuskiego, Finowie przygotowali bardzo długą, pełna niespodzianek trasę. Całkowita liczba kilometrów do pokonania przez zawodników przekracza 1500 kilometrów, a trzeciego dnia przygotowali niespodziankę w postaci jednego okrążenia liczącego ponad 240 kilometrów!

Broniący tytułu zespół francuski, zrobił w tym roku niespodziankę i nie wystawił zespołu w najbardziej prestiżowej kategorii World Trophy. Spowodowane jest to brakiem czołowych zawodników i chyba jednocześnie obawą przed przegraną na „gościnnej” fińskiej ziemi. Tak więc Finom pozostaje powalczyć o zwycięstwo z zespołem Włoskim, nie będącym w nadzwyczajnej formie w tym roku. Z ciekawostek należy wspomnieć że przez ostatnie 20 lat tylko pięć zespołów wygrywało tą prestiżową klasyfikację a ostatnią ekipą która stanęła na najwyższym stopniu podium spoza wielkiej trójki Enduro (Francja, Finlandia, Włochy) była polska reprezentacja narodowa, która zdobyła to trofeum w 1993 roku w holenderskim Assen. W tym roku nasza drużyna startuje w składzie Michał Szuster (kapitan drużyny), Sebastian Krywult, Marcin Frycz, Paweł Szymkowski, Karol Kędzierski oraz Mateusz Bembenik. Zespół jest bardzo ambitny i wyrównany co pierwsza czwórka zawodników udowadnia w tegorocznych Mistrzostwach Europy zajmując czołowe lokaty i meldując się w pierwszej trójce mistrzostw starego kontynentu. Jednak Sześciodniówka to nie łatwe zawody bo oprócz szybkości trzeba się tam wykazać niesamowitą regularnością, wytrzymałością i hartem ducha. Tegoroczni konkurenci w postaci zespołów USA, Szwecji, Portugali czy Wielkiej Brytanii też nie ułatwią zadania naszej ekipie, podobnie jak pogoda, która zapowiada się nie najlepiej.

Wśród 356 zawodników, reprezentujących 27 narodowości, na starcie znajduje się jeszcze 3 zawodników w klasyfikacji klubowej -zespół kieleckiego K.T.M. Novi Korona. W składzie zespołu startują Rafał Bracik, Konrad Widłak oraz Robert Frydrych.

Trzymajmy więc kciuki za dobry występ polskich zawodników na tych ciężkich zawodach.

Źródło: PZM.pl – M. Sikora

(Visited 11 times, 1 visits today)

, , , , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *