Featured Articles

Przygoński nie wystartuje w Dakarze!

22 gru , 2010  

Jakub Przygoński - Przygonski.com

Jakub Przygoński, zawodnik ORLEN Team miał poważny wypadek w trakcie ostatniego dnia treningu w Maroko, gdzie przygotowywał się do startu w najtrudniejszej imprezie motoryzacyjnej świata, rajdzie Dakar.

Kuba doznał poważnej kontuzji nadgarstka i był zmuszony podjąć decyzję o wycofaniu się ze zbliżającej się edycji imprezy.

W ostatnich dniach motocykliści ORLEN Team przeszli bardzo intensywny cykl przygotowawczy na bezdrożach Maroka. Zawodnicy trenowali przejazdy na pętlach wyznaczonych na pustynnych szlakach. Do wypadku Przygońskiego doszło ostatniego dnia treningu.

Najszybszy z polskich motocyklistów w historii rajdu Dakar, Przygoński, był już doskonale obeznany z testowanym przez siebie nowym motocyklem KTM 450 cc i szukał optymalnego ustawienia sprzętu pod kątem różnych warunków panujących na trasie. Sprawdzał też jak maszyna zachowuje się przy różnym obciążeniu związanym z ilością zatankowanego paliwa. Poszczególne pętle przejeżdżał coraz szybciej i coraz lepiej czuł motocykl. Niestety, pomiędzy przejazdami na trasę treningową nieoczekiwanie wjechał ciężki sprzęt, który zniszczył nawierzchnię nanosząc dużą ilość żwiru i ostrych kamieni. Trenujący na tym odcinku ostre hamowanie Kuba stracił panowanie nad motocyklem, z którego został wyrzucony z dużą siła, koziołkując kilkakrotnie. Poza skomplikowaną kontuzją nadgarstka nie doznał na szczęście innych poważnych obrażeń.

Po serii specjalistycznych badań okazało się, że konieczna będzie natychmiastowa operacja, a następnie rehabilitacja. W tej sytuacji Kuba musiał wycofać się ze startu w rajdzie Dakar, do którego przygotowywał się przez cały ostatni sezon.

Wczoraj motocyklista ORLEN Team przeszedł operację w warszawskiej klinice.

Życzymy Kubie szybkiego powrotu do zdrowia i bedzięmy mu kibicować w sezonie 2011!!!

(Visited 17 times, 1 visits today)

, ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *