Enduro, Enduro GP

Sześciodniówka 2010 – Zaczynamy!

1 lis , 2010  

Karol Kędzierski - Otwarcie Sześciodniówki 2010 Morelia Meksyk

Tegoroczne zmagania zaplanowano w dniach 1 do 6 listopada w okolicach miasta Morelia w Meksyku. Dosyć odległa lokalizacja przyciągnęła 368 zawodników reprezentujących 28 krajów z całego świata. Swój udział tradycyjnie już zgłosiły reprezentacje Francji, Włoch czy Finlandii, ale także takich krajów jak Japonia, Wenezuela czy Chile. Wśród zawodników są również reprezentanci Polski, którzy w tym roku tworzą zespół rywalizujący w najważniejszej kategorii czyli World Trophy.

Po nieobecności na zeszłorocznej Sześciodniówce, spowodowanej kontuzją, do reprezentacji powraca fabryczny zawodnik Husqvarna CH Racing Bartosz Obłucki. Bartek po trochę pechowym sezonie zmagań w Mistrzostwach Świata jest głodny sukcesu i na pewno da z siebie wszystko, chcąc wywalczyć jak najlepszą lokatę w klasie E3. Zresztą podczas ostatnich rund mistrzostw globu pokazał, że nie ma kompleksów w walce z najlepszymi zawodnikami Enduro.

Michał Szuster, dwukrotny mistrz Europy z 2007 i 2009 roku, również po średnio udanym sezonie w czempionacie starego kontynentu chciałby powtórzyć ubiegłoroczny sukces uzyskany podczas Sześciodniówki w Portugalii – znakomite 3 miejsce w klasie E1. Michał w tym roku przesiadł się na większy motocykl i będzie rywalizował w klasie E2. W składzie reprezentacji Polski wystartuje również Sebastian Krywult (klasa E3), Marcin Frycz (klasa E1) i Paweł Szymkowski (klasa E2). Zawodnicy występujący w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy pokazali w tym roku bardzo szybkie i równe tempo bardzo ostro walcząc niejednokrotnie o ułamki sekund w krajowym czempionacie. Sześcioosobowy skład dopełnia tegoroczny Mistrz Polski w Motocrossie i Cross Country, uczestnik Sześciodniówki 2004 w Miedzianej Górze, Karol Kędzierski.

Tegoroczne zawody to 6 dni zmagań z meksykańskimi bezdrożami. W sumie zawodnicy pokonają ok. 1300 kilometrów. Codzienna dawka to około 250 kilometrów trasy, dwa okrążenia (każde ok. 125 km) oraz osiem prób specjalnych. I tak w kółko przez 5 długich dni. Dnia szóstego, niejako na deser, cała stawka musi pokonać dojazdówkę do końcowego testu motocrossowego zlokalizowanego na permanentnym torze El Aguila. Ostatniego etapu, mimo jego niewielkiej długości, nie należy lekceważyć. Wiele się może tego dnia wydarzyć – w 2008 roku w Grecji znakomity fin Juha Salminen stracił prowadzenie w Generalce po upadku na końcowym teście.

Źródło: Michał Sikora – PZM.PL, foto: isde2010.com

(Visited 44 times, 1 visits today)

, , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *