Enduro

Michał Szuster Mistrzem Polski!

21 wrz , 2010  

Z inicjatywy Nadbużańskiego Klubu Motorowego oraz Klubu Motorowego „Quercus”, odbyła się przedostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocyklowych radach Enduro. Po raz kolejny obfite opady deszczu pokrzyżowały plany organizatorom. Nie udało się przygotować zapowiadanych około siedmio kilometrowych prób sportowych i zawodnicy mieli do pokonania dużo krótsze odcinki ale za to trzy. Trzecia próba, zorganizowana pod patronatem Yamahy miała charakter ekstremalny i zawierała na trasie takie utrudnienia jak pnie drzew czy opony.

W sobotę rano na starcie stawiło się 94 zawodników, którzy musieli pokonać 3 okrążenia ciekawej trasy. W generalce i w klasie E1 bezkonkurencyjny był Michał Szuster. W klasie E1 dwukrotnie drugi  (w sobotę i niedzielę) zameldował się jego zespołowy kolega Marcin Frycz, który ambitnie walczył do samego końca. Trzecie miejsce i najniższy stopień podium przypadł Michałowi Łukasikowi który bardzo dobrze czuł się na podlaskich trasach.

Trasy wokół Siemiatycz, gdzie w weekend rywalizowaliśmy w IX i X rundzie MP, okazały się nadspodziewanie łatwe. Ponieważ dopisała także pogoda, to praktycznie mogłem spokojnie potraktować te zawody jako dobry trening przed listopadową sześciodniówką w Meksyku. Próby, choć niezbyt długie, i tak pozwalały mi systematycznie powiększać przewagę nad rywalami. Motocykl spisywał się bez zarzutu więc można powiedzieć, że były to dla mnie wyjątkowo komfortowe i bezstresowe zawody. Choć to jeszcze nie koniec sezonu, to można powiedzieć, że cel na ten rok na krajowych trasach już osiągnąłem. Znaczny udział w kolejnych tytułach jakie dołożyłem do mojego dorobku mają wspierające mnie przez cały sezon firmy na czele z: „Yamaha Polska”, „Self”, „Kamillo”,  „Ubezpieczenia AZ” oraz Polskim Górnictwem Skalnym (PGS), którym już teraz chcę podziękować za pomoc – powiedział na mecie w Siemiatyczach jadący motocyklem Yamaha YZ250F, Michał Szuster.

W klasie E2/E3 pojedynki Sebastiana Krywulta, Mateusza Bembenika i Pawła Szymkowskiego były niezmiernie wyrównane i stanowiły ozdobę zawodów. W sobotę wygrał Krywult przed Szymkowskim o zaledwie 0,01 sekundy !!! Trzecie miejsce zajął Bembenik tracąc bardzo niewiele do swoich kolegów. W niedzielę to właśnie Mateusz zameldował się na pierwszym miejscu. Drugi na mecie Sebastian Krywult stracił do lidera niespełna minutę, a trzeci Paweł Szymkowski tylko trzy sekundy.  W klasie Junior w sobotę wygrał zawodnik pochodzący z Siemiatycz Rafał Kiczko. Drugie miejsce przypadło Konradowi Widłakowi, a trzecie Jakubowi Strzelczykowi. Niedziela to zwycięstwo Patryka Bielca który zameldował się na mecie przed Józefem Sawickim i Rafałem Kiczko. W klasie Weteran niepokonany, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, okazał się Mirosław Kowalski. Po dwóch dniach na drugim miejscu sklasyfikowano Grzegorza Chorodyńskiego a na trzecim Artura Łukasika. Wśród najmłodszych zawodników klasy Junior 50 bezkonkurencyjny okazał się Maciej Giemza. Tuż za nim sklasyfikowano Andrzeja Łazarczyka i Kacpra Romańca.

W klasie pojazdów czterokołowych 2K obydwa dni rywalizacji należały do Adama Kwietnia, który zameldował się na najwyższym stopniu podium przed dwoma Łukaszami – Eliaszem i Łaskawcem. W klasie 4K najlepszym okazał się Roman Eliasz. Drugi miejsce zajął Mariusz Sukiennik, a trzecie Grzegorz Faliński.

Do zakończenia sezonu w motocyklowych rajdach Enduro pozostały jeszcze dwie zaległe rundy, które rozegrane zostaną w pierwszy weekend października w Opolu.

Szczegółowe wyniki można obejrzeć tutaj.

Źródło: Pzm.pl –  Michał Sikora, fotografia: nkm.com.pl

(Visited 27 times, 1 visits today)

, , , , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *