EnduroCross, Video

4 X Błażusiak w US Endurocross

14 wrz , 2010  

Tadeusz Błażusiak, fabryczny kierowca KTM, odniósł swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w Mistrzostwach Ameryki mocno zwiększając swoją przewagę w walce o tytuł Mistrzowski. Dzięki zwysięstwu w Comcast Arena w Waszyngtonie (zwycięstwo nr 4) Błażusiak kontynuje swój, jak dotychczas, perfekcyjny sezon (mimo pomyłki która zdarzyła mu się w finale i która sprawiła że Tadeusz musiał walczyć o pierwszą pozycję przebijając się na pierwsze miejsce podium ze środka stawki).

Poniżej film z finałowego wyścigu w Waszyngtonie:

Tadeusz „wykręcił” trzeci najlepszy czas w sesji treningowej, następnie pewnie wygrał kwalifikacje i awansował do głównego finału. Finał był bardzo emocjonujący, Tadeusz jako pierwszy „wystrzelił” z bramek startowych a następnie … wypadł z trasy i musiał przebijać się przez całą stawkę zawodników w pościgu za liderem. Błażusiak potrzebował tylko jednego okrążenia żeby znaleźć się na drugiej pozycji, następnie podczas siódmego okrążenia wyprzedził Geoffa Aarona – po tym manewrze konsekwentnie zwiększał swoją przewagę nad resztą stawki.

Przejeżdżając linię mety jako pierwszy – po raz czwarty w tym sezonie – Tadeusz potwierdził swoją dominację na amerykańskich stadionach.
5-ta runda Mistrzostw Ameryki 2010 odbędzie się 30 października w Denver, Colorado. Będzie to runda podczas której Błażusiak ma szansę zdobyć tytuł Mistrzowski na jedną rundę przed zakończeniem sezonu.
Tadeusz Błażusiak: „Był to finał pełen niespodzianek, ale mimo wszystko zdobyłem pierwsze miejsce i jestem bardzo zadowolony. Muszę przyznać że pogoń za liderem sprawiła mi dużą przyjemność. Podczas kilku ostatnich zawodów miałem dobre starty i prowadziłem od początku wyścigu – w tym finale musiałem skupić się na wyprzedzeniu wielu zawodników co było nie lada wyzwaniem. Dogonienie Aarona nie zajęło mi dużo czasu, ale jego wyprzedzenie nie było już tak proste, mimo to po wyprzedzeniu Aarona wszystko ułożył się po mojej myśli. Poza błędem który popełniłem po zdobyciu „holeshot-a” na starcie cała reszta zawodów poszła perfekt. Mój trzeci czas podczas oficjalnych treningów był całkiem ok, a następnie wygrana w kwalifikacjach dała mi dobrą pozycję startową do finału. Cztery wygrane z czterech zawodów to po prostu rewelacja. Teraz mamy dość długą przerwę przed kolejną, piątą rundą mistrzostw, dlatego będę intensywnie trenował żeby spróbować wygrać Mistrzostwa jedną rundę przed ich zakończeniem”.

Wyniki US EnduroCross Expert Class 2010, Runda 4 – Waszyngton.

1.    Tadeusz Błażusiak (KTM Enduro Factory Team)
2.    Geoff Aaron (Christini/KTM)
3.    Gary Sutherlin (Kawasaki)
4.    Justin Soule (Kawasaki)
5.    Cory Graffunder (Husqvarna)
6.    Colton Haaker (Kawasaki)

Źródło: blazusiak.pl

(Visited 2 times, 1 visits today)

,



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *