Cross Country

Orlen Team w super formie!

2 maj , 2010  

Wszyscy motocykliści ORLEN Team spisali się rewelacyjnie podczas pierwszego etapu Rajdu Tunezji – drugiej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata FIM. Jakub Przygoński na odcinku specjalnym był bezkonkurencyjny, Marek Dąbrowski uplasował się na trzeciej, a Jacek Czachor na piątej pozycji.

Oto co powiedzieli nasi zawodnicy po pierwszym etapie rajdu:

“Zwyciężyłem podczas dzisiejszego etapu i bardzo się z tego cieszę. Szczególną satysfakcję sprawia mi pokonanie Marca Comy – faworyta rajdu. Odcinek specjalny był bardzo wymagający nawigacyjnie. Było mnóstwo bardzo gęstych dróżek, wiele małych skrzyżowań i trzeba było bardzo uważać by prawidłowo wybierać trasę. Cały czas musiałem być skoncentrowany na roadbooku, a dodatkowo trzymać odkręconą do końca manetkę gazu. Udało mi się zgrać te elementy i nie miałem przez większą cześć odcinka w zasadzie żadnych problemów. Dopiero pod koniec trasa została źle oznaczona i trochę zabłądziłem. Musiałem się przedzierać przez fikusy, jednak szybko odnalazłem właściwą trasę” – powiedział ma mecie Jakub Przygoński.

Marek Dąbrowski:To był mój najlepiej przejechany po kontuzji odcinek. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Jechałem bardzo równym tempem i nie popełniłem w zasadzie żadnego błędu na bardzo wymagającym nawigacyjnie etapie. Będę się starał utrzymać takie tempo do końca rajdu. Nie będzie to jednak łatwe zważywszy na trudność zawodów.”

Jacek Czachor: “Mogłem osiągnąć znacznie lepszy czas. Zatrzymałem się na 60. kilometrze przy Jamesie West, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Miał złamane oba nadgarstki. Udzieliłem mu pierwszej pomocy oraz wezwałem karetkę. Później musiałem gonić rywali”

Jutro przed zawodnikami 289 kilometrowy OS poprzedzony krótką, pięciokilometrową dojazdówką.

Przypominamy, że relacje z rywalizacji zawodników ORLEN Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 zaraz po głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.

Klasyfikacja do Mistrzostw Świata (+450 cc) po I etapie Rajdu Tunezji

1. Jakub Przygoński 2h43’
2. Marc Coma +3’27
3. Marek Dąbrowski +12’11
4. Emanuel Gyenes +12’52
5. Jacek Czachor +24’21

(Visited 2 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *