MP Enduro, Video

MP i PP w rajdach enduro – Opole 2010

13 maj , 2010  

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest po raz trzeci organizatorem dwóch rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro. Zawody zgodnie z kalendarzem imprez motocyklowych Polskiego Związku Motorowego i odbędą się w dniach 22 i 23 maja 2010 r.

Enduro, będące dyscypliną sportów motocyklowych, jest rajdem szosowo-terenowym przebiegającym w ruchu okrężnym, głównie po drogach o nawierzchni szutrowej (drogi leśne i polne) oraz o nawierzchni asfaltowej po drogach publicznych. Takim rajdem jest właśnie rajd opolski i z tego powodu mogą w nim uczestniczyć tylko zawodnicy posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami motocyklowymi, poruszający się na pojazdach dopuszczonych do ruchu na drogach publicznych, tj. spełniających wymogi Kodeksu Ruchu Drogowego.

Trasa opolskiego rajdu, którą jest pętla o długości około 60 km, przebiega częściowo przez miasto Opole oraz malownicze tereny gminy Tarnów Opolski i Gogolin, w tym przez obszary leśne podległe Nadleśnictwu Opole i Nadleśnictwu Strzelce Opolskie. Uczestnicy rajdu będą mieli do przejechania w pierwszym dniu zawodów maksymalnie cztery takie pętle, zaś w drugim dniu maksymalnie trzy. Po drodze muszą jeszcze przejechać widowiskowe próby specjalne „test cross” i „test enduro”, które odbędą się na terenach powyrobiskowych w Opolu oraz w Gogolinie, a więc na terenach zamkniętych dla ruchu drogowego. Na tych próbach zawodnicy walczą o jak najlepszy wynik czasowy – suma czasów ze wszystkich przejazdów na próbach wyłania zwycięzców rajdu.

Start oficjalny, zgodnie z przyjętymi założeniami, nastąpi z drogi w centrum Opola (Rynek) w sobotę 22.05.2010 r. o godz. 11:00. Zawodnicy zostaną wypuszczani na trasę dwójkami lub trójkami w odstępach czasowych i będą kierować się w stronę wyznaczonej trasy rajdu włączając się do otwartego ruchu drogowego oraz poruszając się zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie Drogowym. Pojazdy motocyklowe pomimo tego, że są dopuszczone do ruchu drogowego (posiadają dowody rejestracyjne i ubezpieczenie), to przed zawodami zostaną poddane dodatkowemu regulaminowemu przeglądowi technicznemu. Każdy zawodnik z parku zamkniętego pobiera swój pojazd i podprowadza go na linię startu.

Park zamknięty zostanie zorganizowany na płycie opolskiego rynku w dniu 21.05.2010 r. (piątek) o godz. 17:00. W tym samym dniu po godz. 18:00 na rynek zaczną podjeżdżać wozy serwisowe, z których zostaną wyprowadzane pojazdy uczestniczące w rajdzie. Zawodnicy osobiście swój sprzęt startowy muszą podprowadzać do badania i odbioru technicznego, który odbywać się będzie przy parku zamkniętym. Wszystkie pojazdy motocyklowe, które przejdą pozytywnie badanie i odbiór techniczny pozostają w parku zamkniętym aż do momentu startu, który zostanie przeprowadzony w dniu następnym.

Zakończenie pierwszego dnia zawodów oraz start do drugiego dnia zawodów nastąpi z bazy rajdu zlokalizowanej w Ośrodku Sportowym K.S. „GWARDIA” w Opolu przy ul. Kowalskiej 2. Zakończenie rajdu przewidziano na godz. 15:00, natomiast wręczenie nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się w hali sportowej o godz. 16:00. W bazie rajdu mieścić się będzie także biuro rajdu.

A tak było w Opolu podczas ostatniej rundy Mistrzost Polski Enduro w 2008 roku:

Dodatkowe informacje:

Regulamin Uzupełniający Mistrzostw Polski (runda III i IV dla klas: Junior 50, Junior, E1, E2/E3, Weteran, oraz runda V i VI dla klas ATV 2K, ATV 4K) i Pucharu Polski (runda V i VI) w rajdach enduro dostępny jest tutaj.

Opolski rajd enduro odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.

W związku z odbywającym się rajdem Organizatorzy proszą o wyrozumiałość mieszkańców Opola, a także innych miejscowości przez które przebiegać będzie trasa rajdu i przepraszają za wszelkie występujące z tym niedogodności.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do oglądania zawodów, a w szczególności honorowego startu, który zostanie przeprowadzony w dniu 22 maja br. (sobota) na opolskim Rynku o godz. 11:00 oraz widowiskowych prób specjalnych, które odbywać się będą przez dwa dni na terenach powyrobiskowych w Gogolinie (test cross) i w Opolu – Groszowicach przy ul. Podmiejskiej (test enduro).

Kontakt do organizatora:

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM
45-119 Opole, ul. Magazynowa 1
tel./fax: 0-77 453 66 44
e-mail: hawiopole@wp.pl

(Visited 13 times, 1 visits today)

, ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *