Cross Country Sobieńczyce 2010

Cross Country

Ekstremalne Cross Country w Sobieńczycach

18 maj , 2010  

W miniony weekend odbyła się 2 runda Pucharu Europy Cross Country oraz 5 i 6 runda Mistrzostw Polskie oraz 6 i 7 runda Pucharu Polski. Zawody rozegrano na przepięknym obiekcie Speed Star w Sobieńczycach koło Żarnowca. Zaledwie tydzień wcześniej otwarty obiekt zachwyca infrastrukturą. Jednak pogoda organizatora nie oszczędzała. Co prawda i tak była lepsza niż na południu kraju, ale opady deszczu skutecznie rozmiękczyły gliniaste podłoże i spowodowały duże utrudnienia na trasie. Jednakże dzięki ogromnej pracy organizatorów i użyciu ciężkiego sprzętu udało się przeciwstawić nie sprzyjającej aurze.

Zawodnicy chyba przestraszyli się panującej pogody i niezbyt licznie przybyli na zawody. Niewiele ponad 150 zawodników w porównaniu do prawie 400 na pierwszej rundzie  jest zaskoczeniem. Frekwencja w Pucharze Europy, który jest rozgrywany po raz pierwszy w tym roku, również nie zachwycała.

W Pucharze Europy wśród Juniorów dominował słowacki zawodnik Marek Haviar. Na drugim miejscu rywalizację w Sobieńczycach ukończył Rafał Kiczko a trzeci po dwóch wyścigach okazał się Sylwester Jędzrzejczyk.  Klasę Senior wygrał Słowak Juraj Dozsa, który minął linię mety zarówno w sobotę jaki i w niedzielę. Trzecie miejsce klasie Senior zajął Michał Łukasik. W klasie Weteran dominował Mirosław Kowalski wygrywając obydwa wyścigi. Drugie miejsce zajął Marcin Spirowski a trzeci był węgierski zawodnik Sandor Szekeresz. W klasie Quad w której zgłosili się jedynie polscy zawodnicy dominował Dawid Kalinowski.

W Mistrzostwach Polski w klasie E1 zwyciężył Paweł Szturomski, w klasie E2/E3 Kamil Walczak. Klasa Junior to walka Rafała Kiczko z Sylwestrem Jędrzejczykiem, która zakończyła się zwycięstwem tego pierwszego. Wsród Quadów z napędem na jedna oś zwyciężył Łukasz Eliasz, a w Quadach 4K po dwóch drugich miejscach klasyfikację zawodów wygrał Arkadiusz Pałczyński.

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie www.motoresults.pl

Kolejna, ostatnia już runda Pucharu Europy odbędzie się 11 lipca w szwedzkiej miejscowości Linkoping. Natomiast kolejna runda Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-15 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim a kolejne zawody Pucharu Polski zawitają 6 czerwca do Torunia.

Poniżej kilka linków do galerii z zawodów:

http://picasaweb.google.pl/mxkowal/CantrycrossSobienczyce#

http://motosyberia.com/galeria/trenirowka_maj/?mode=flash

Źródło: tekst PZM.PL – Michał Sikora, zdjęcie Motosyberia.com

(Visited 30 times, 1 visits today)

, , , ,Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *