Johnny Aubert - Enduro 1

Enduro, Video

Hiszpańskie MŚ Enduro za nami

14 kwi , 2010

Pierwsze zawody z serii WEC Enduro odbyły się 10-11 kwietnia w Hiszpanii. W klasie E1, Antoine Meo (Zespół CH Husqvarna)  rozpoczął sezon od zwycięstwa w sobotę, na drugiej pozycji uplasował się Johnny Aubert (Fabryczny Zespół KTM), zeszłoroczny mistrz świata w klasie E2. Drugiego dnia zawodów Ci zawodnicy zamienili się lokatami. Na trzeciej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy Cristobal Guerrero (YAMAHA).

W klasie E2 Mika Ahola (CRF 450 HM) pokazał w sobotę, że w pełni dopasował się do nowego motocykla i wyprzedził pupila hiszpańskich kibiców Ivana Cervantesa (Fabryczny Zespół KTM). Drugiego nia zawodów “El Torito” wspierany przez setki kibiców wyprzedził Aholę o 11 sekund.  Trzecią lokatę wywalczył wielokrotny mistrz świata Juha Salminen (BMW Husqvarna Motosport).

David Knight - Enduro 3

W klasie E3 David Knight (KTM) postawił wysoko poprzeczkę dla rywali. Knighter wygrał oba dni zawodów, zdobywając w sobotę 31 sek. i ponad 1 min. przewagi w niedzielę nad drugim w tej klasie Christophem Nambotin (GAS GAS). Trzecią lokatę wywalczył Simone Albergoni (Fabryczny Zespół KTM). Identyczna kolejność powtórzyła się w niedzielę. Bardzo dobrze rozpoczął sezon Bartek Obłucki (Zespół CH Husqvarna), który w tym roku jedzie na nowej dwusuwowej 3-setce Husqvarny. W sobotę Bartek miał małe problemy i ukończył zawody na 6 miejscu, drugiego dnia gonił już czołówkę uzyskując 4 lokatę, co daje mu w tej chwili 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Enduro.

Kolejna eliminacja WEC 2010 odbędzie się w Portugalii już 17 i 18 kwietnia i mamy nadzieję, że Bartek wskoczy już tam na podium!