Baltic Beach Cup Mielno 2010

Cross Country

Baltic Beach Cup Mielno 2010

29 kwi , 2010  

Baltic Beach Cup Mielno 2010

Tegoroczne zawody na plaży w Mielnie Baltic Beach Cup odbędą się w późniejszym terminie niż zazwyczaj tj. 29/30 maj 2010 r., ze wzglądu na wypełniony kalendarz imprezami szczebla centralnego. Wybraliśmy pierwszy wolny termin, nie kolidujący z innymi ważnymi zawodami w kraju, by umożliwić udział każdemu w tych zawodach.

Nie używamy dotychczasowej nazwy Polski Dakar gdyż te zawody są coraz bardziej znane i używanie zastrzeżonej lub jej podobnej nazwy wiąże się z dużym ryzykiem posądzenia o plagiat nazwy. Dlatego nadaliśmy nową nazwę o brzmieniu międzynarodowym bo już w tym roku zgłaszają się zawodnicy zagraniczni. Dotychczas zgłosili swój udział w tych zawodach Anglicy, Czesi, Słowacy i Niemcy. Były też pytania od Szwedów i Finów.

Tegoroczna edycja tych zawodów będzie rozszerzona o samochody terenowe jadące w formie cross-country. Po mimo że jeszcze nie ukazał się Regulamin Uzupełniający tych zawodów a już zgłosił swój start angielski team, a w nim szósty zawodnik tegorocznej edycji Dakaru.
Trasa wyścigu niczym nie będzie odbiegała od poprzednich zawodów. Jeszcze jesienią ubiegłego roku były problemy z wjazdem na plażę ale już mamy pozwolenie i wszystkie niezbędne zgody na korzystanie z niej oraz na całą organizację.
W tym roku na plaży będzie nie tylko start ale również przedpark i meta. Zawodnicy będą podzieleni na zawodników z licencją A, B i C. Ponieważ zawody te są zaliczane do Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski cross-country, dla osób nie posiadających licencję odbędzie się egzamin na jej uzyskanie (dot. licencji C).
Więcej informacji na stronie www.cross-atvpila.pl

(Visited 7 times, 1 visits today)

,1 Response

  1. Fajnie, fajnie, tylko co dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *