Cross Country, Featured Articles, MP Enduro

Wyniki Cross Country Łubienica

29 mar , 2010

Trzeba przyznać, że organizatorzy I i II Eliminacji Mistrzostw Polski w Cross Country mimo problemów z pierwszą lokalizacją imprezy stanęli na wysokości zadania. Było to chyba rekordowe otwarcie sezonu Mistrzostw Polski w Cross Country i Enduro, ponieważ na starcie stanęło ponad 300 zawodników w tym cała krajowa czołówka riderów. Kibiców mimo dużego wiatru w sobotę, też nie zabrakło. Chyba jedynym problemem był czas i co za tym idzie skrócenie biegów MP i PP do 1,5 godziny ale powtórzyć trzeba ponownie, że frekwencja była znakomita.

W klasie E1 obie rundy wygrał Karol Kędzierski, potwierdzając tym samym, że jest w doskonałej formie. Drugi był Mistrz Europy Enduro 2009 – Michał Szuster, a trzeci Paweł Szturomski. W klasie E2/E3 w klasyfikacji generalnej zwyciężył Arkadiusz Mańk, przed Łukaszem Kurowskim, który zwyciężył w pierwszym biegu. Na trzecim miejscu finiszował Paweł Szymkowski. W klasie Junior Rafał Kiczko potwierdził swoje aspiracje w tym sezonie i był bezkonkurencyjny w obu próbach.